Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 12:03:00

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості

05.04.2024   14:14Агенцiя

Сьогодні держава, аби підтримати бізнес, пропонує скористатися програмами фінансової підтримки. Служба зайнятості супроводжує дві з них у рамках урядового проєкту єРобота.

Так, з липня 2022 р. діє програма «Власна справа», за якою можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Ще одна програма «Грант для ветеранів» стартувала у квітні 2023 р. та за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн.  
Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів відбувається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб.

За час дії програми «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів отримали 295 мешканців області. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала 70 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області близько 700 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.
У поточному році за цією програмою вже прийнято 35 позитивних рішень. Серед цікавих бізнес-проєктів - надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо. Це додатково 77 нових робочих місць, на створення яких державою виділено 8,5 млн. грн.

З початку дії програми «Грант для ветеранів» було прийнято 9 позитивних рішень. Зокрема, у поточному році вже маємо 4. Для їх реалізації державою виділено 1,5 млн. грн.  Так, в області цьогоріч планується розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції. На старті створення 6 нових робочих місць – саме стільки передбачено за програмою. Та це не межа. Сподіваємось, що бізнес розвиватиметься та потребуватиме нових працівників.

Нагадаємо, що заяву та бізнес-план учасники програм подають через портал Дія https://is.gd/KT7RoW  У разі позитивної оцінки експертами «Ощадбанку» ділової репутації заявника потрібно пройти  онлайн співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
Більше читайте на нашому сайті: про програму «Власна справа» https://is.gd/xBaklo та про програму «Грант для ветеранів» - https://is.gd/jxqZ7j
 

 

Світлана Шеремет
 

Останні новини Чернігівщини

Верховний Суд постановив стягнути з міської лікарні №2 у Чернігові 100 млн грн за послуги клініки "Фрезеніус" 11:53

Верховний Суд України постановив стягнути з Другої міської лікарні Чернігова 100 мільйонів гривень на користь клініки "Фрезеніус" за надані чернігівцям послуги з гемодіалізу протягом 2016-2018 років.

Отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом платникам стало значно простіше 09:57

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що органи ДПС України постійно працюють над удосконаленням процесів обліку платежів та сервісів, які дозволяють платникам зручно користуватися такими процесами за допомогою засобів ІКС «Електронний кабінет платника».

Чернігівські поліцейські протягом кількох годин розшукали та повернули додому двох зниклих дітей 09:26

За позаминулу добу з інтервалом в годину до поліції надійшли повідомлення про зникнення безвісти двох неповнолітніх дівчат різного віку.

18 липня: цей день в Україні і світі 11:21

ДЕНЬ 876 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 876 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини