Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 10:31:52

Реалізація проєктів відбудови. У муніципалітеті відбулася зустріч з представниками офісу цифрової платформи DREAM

05.04.2024   10:33Агенцiя

Ще більш ефективно працювати з електронною платформою DREAM, аби залучати кошти для відбудови Чернігова. Сьогодні у муніципалітеті відбулася зустріч в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако, працівників структурних підрозділів міськради з представниками проєктного офісу DREAM.

Протягом останніх місяців працівники та працівниці структурних підрозділів Чернігівської міської ради працювали над наповненням цієї платформи проєктами, реалізація яких вимагає фінансової підтримки. Державна цифрова платформа DREAM для цього власне і була розроблена, допомогти отримати кошти громадам від держави чи міжнародних партнерів. Разом з тим гарантувати прозорість та підзвітність всіх процесів реалізації конкретного проєкту, що є важливою умовою донорів, які хочуть допомогти Україні та її громадам.

Зараз же представники офісу DREAM допомагатимуть нашому місту готувати ще більш якісні проєкти і вносити їх таким чином в систему, аби вони були зрозумілі та привабливі для інвесторів.

    – Дякую, що Чернігів обраний одним із пілотних проєктів для активізації та удосконалення цієї роботи. Місто, як обласний центр, одне із перших зазнало руйнувань і досі не може від них оговтатися. Тому потребує цієї підтримки і добре, що з ініціативи GIZ нас внесли в цей пілотний проєкт, – сказав під час зустрічі в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

 Сьогодні відбулася презентація напрацювань, проговорено варіанти покращення якості проєктів, аби вони викликали більший інтерес у донорів, партнерів, кредиторів допомагати саме нашому місту.

– На меті у нас зробити з Черніговом взірцевий приклад для масштабування вашого досвіду на інші громади, щоб показати на скільки  ефективно, швидко і максимально якісно, завівши проєкти в DREAM, можна залучати увагу потенційних донорів, інвесторів, кредиторів саме для проєктів відновлення та розвитку, – говорить  керівник впровадження проєктного офісу DREAM Денис Іванов. – Дякуємо за вашу участь і закликаємо звернути увагу на проєкти, які ще не додані. Темпи залучення коштів в наших із вами руках. Чим швидше і краще ми це зробимо, тим швидше можна буде презентувати Чернігів на міжнародних заходах.

Для Чернігова використання цієї платформи ще одна можливість отримати фінансування на реалізацію проєктів, на які в міському бюджеті кошти відсутні. Нагадаємо, що спроможності міського бюджету значно зменшилися після вилучення з нього так званого «військового ПДФО», починаючи з IV кварталу 2023 року, що в сумі з періодом 2024 року становить більше одного мільярда гривень. Саме тому, маючи обмежені власні можливості, Чернігову важлива зовнішня допомога.

        – Понад один мільярд гривень своїх коштів і близько 750 мільйонів гривень залучено від партнерів. Це сумарно плюс-мінус ті кошти, які Чернігів з квітня 2022 року по квітень цього року витратив на відновлення. Ще у нас багато роботи, великих інфраструктурних проєктів, які потрібно реалізувати. Співпраця з DREAM для нас дуже актуальна та важлива. Це можливість залучати кошти держави або міжнародних партнерів на відновлення міста і частково розвиток по тих проєктах, по яких у нас немає своїх грошей і не буде найближчим часом, – зазначив Ломако.

Зараз на платформі DREAM вже 75 проєктів Чернігівської міської територіальної громади. Найбільше від КП «Чернігівводоканал», управлінь освіти, медицини, капітального будівництва та інших.  

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини