Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 липня, 14:01:25

Система mhGAP спрямована і на вчасну діагностику ментальних розладів, і на побудову довірливої комунікації з пацієнтами, — сімейна лікарка Раїса Коробейнікова з Чернігова

03.04.2024   14:22Агенцiя

Щоб ментальна допомога стала максимально доступною, в Програму медгарантій було додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». А спеціальну підготовку за системою Mental Health Gap Action Programme проходять не лише сімейні лікарі, а й педіатри, терапевти, медсестри, медбрати, фельдшери, працівники екстреної медичної допомоги.


    «Розладів ментального здоров’я і до повномасштабного вторгнення було достатньо. Але тепер з кожним місяцем їхня кількість зростає. Нині близько третини усіх звернень пов’язані саме з психологічним станом. І йдеться не тільки про тривожність або труднощі з концентрацією. З’являються фізичні симптоми, яким немає пояснень, адже за результатами проведених обстежень – біологічно організм у нормі», – розповідає Раїса Коробейнікова, сімейна лікарка з КНП «Чернігівський районний центр ПМСД».

Пані Раїса вже 34 роки піклується про пацієнтів і як ніхто інший знає: добрі аналізи зовсім не означають, що скарга людини більше не потребує уваги. І на власному досвіді впевнилася, що психологічна допомога має завжди бути поруч – доступною і зрозумілою для кожного, хто її потребує.

    «Саме тому я залюбки пройшла курс mhGAP. Ця програма ВООЗ спрямована і на вчасну діагностику ментальних розладів, і на побудову довірливої комунікації з пацієнтами. Люди остерігаються психотерапевтів і психіатрів. А от медичні працівники первинної ланки мають вищу довіру та не викликають неприємних асоціацій – отже, і звертатися до нас будуть більше людей», – впевнена лікарка.

Щоб ментальна допомога стала максимально доступною, в Програму медгарантій було додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». А спеціальну підготовку за системою Mental Health Gap Action Programme проходять не лише сімейні лікарі, а й педіатри, терапевти, медсестри, медбрати, фельдшери, працівники екстреної медичної допомоги.

    «Ми також вчилися, як запобігати власним проблемам, пов’язаним з професійним вигоранням. Після курсу у мене значно зросла впевненість у собі та свої навичках, а також підвищилася компетентність у роботі з пацієнтами, які потребують ментальної підтримки. Стало легше визначити наявність чи відсутність розладу, розпізнати його. І чим більше фахівців зможуть надавати кваліфіковану допомогу, тим стійкішим буде наше суспільство під час війни та після неї», – впевнена Раїса Коробейнікова.

Нагадаємо, що після навчання mhGAP сімейний лікар не стає психіатром. Якщо під час прийому стає зрозуміло, що ситуація поза межами компетенції «первинки», то медик перенаправить пацієнта до вузького спеціаліста.

Програма впроваджується за підтримки Міністерства охорони здоров'я України. Масштабування навчання відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативою Олени Зеленської.

За інформацією Національної служби здоров’я України
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 липня по 8:00 17 липня 2024 року 10:29

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж, та 2 загибелі на водних об’єктах.

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 80 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 10:04

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

Чернігівські стрільчині вибороли низку нагород на чемпіонаті України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху 09:36

Вихованки Чернігівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю Інна Афонченко та Анна Нагорна, вибороли низку нагород на чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху, що проходив у Києві з 10 до 16 липня.

З пішохідного мосту в Чернігові стрибнув чоловік: його вдалося врятувати 09:05

У Чернігові 16 липня чоловік стрибнув з пішохідного мосту. Його вдалося врятувати.

Російські війська вдарили ракетою Х-59 по населеному пункту на Чернігівщині 08:40

Армія рф 16 липня ракетою завдала удар по селу Голінка Ніжинського району Чернігівської області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини