«Міста Героїв. Чернігівщина»: Укрпошта випустить серію нових марок
Укрпошта продовжує серію поштових випусків про нескорені та героїчні міста нашої країни та українців. Так, з 28 березня на сайті офіційного онлайн-магазину Укрпошти можна зробити передзамовлення на поштовий блок «Міста Героїв. Чернігівщина».
Відправлення замовлень розпочнеться після 3 квітня — дати введення поштового блоку в обіг. Охочі попередньо можуть купувати конверт «Перший день», відправлення якого, на відміну від марок, здійснюватиметься за фактом замовлення.
З першого дня широкомасштабного вторгнення росія намагалася з блискавичною швидкістю окупувати Чернігівщину, відвівши регіону роль «північних воріт» по захопленню столиці. У планах окупантів Чернігів мав стати логістичним центром, звідки через річку Десну переправлялися б засоби ведення війни. Проте відчайдушний опір українців не дозволив втілитися планам росіян.
Поштовий блок вшановує та відзначає героїчні міста та села Чернігівщини. Село Ягідне, що розташовано неподалік Чернігова, окупували в перших числах березня. 360 мешканців серед яких 69 дітей, протягом 27 днів тримали в непридатному для життя тісному підвалі невеличкої місцевої школи. Село Семенівка, куди волонтери евакуювали людей з Чернігова, використовуючи переправу через річку Десна біля селища Березна.

Поштові марки, присвячені Чернігову та Ніжину, вшановують сміливість, патріотизм та небайдужість українців, які не дозволили російській армії окупувати ці міста.
Тираж — 150 000 примірників. Ціна блоку — 120 грн. Тираж конверта «Перший день» — 40 тис. примірників, тираж кожної картки — 50 тис. примірників. Набір із 4-х картмаксимумів — 250 грн.
Ескізи розробила креативна агенція I AM IDEA.
Нагадаємо: 9 грудня 2022 року вийшла поштова марка «Херсон — це Україна!», а в березні 2023 року серію продовжив поштовий блок «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель», присвячений містам-героям Київщини та їхнім нескореним жителям. 14 вересня 2023 року Укрпошта офіційно ввела в обіг поштовий блок «Міста Героїв. Харківщина», присвячений містам Героїв: Балаклії, Ізюму, Куп’янську та Харкову. 27 березня 2024 року було презентовано марку «Міста Героїв. Охтирка».
За повідомленням Укрпошти
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.