Уряд уточнив перелік категорій ВПО, які отримуватимуть допомогу на проживання
Війна, розпочата російською федерацією, змусила багатьох українців залишити свої домівки, рятуючись від ворожих обстрілів або окупації. Кількість тих, хто з 2022 р. став внутрішньо переміщеною особою, або повторно перемістився, сягнула 3,5 млн. В цілому на сьогодні, з урахуванням тих ВПО, які перемістилися після 2014 року, в Україні нараховується 4,9 млн ВПО.
З початку повномасштабної війни Уряд підтримував своїх громадян, які змушені були стати ВПО, зокрема, була запроваджена кризова виплата – допомога на проживання. Ця виплата є фінансовою допомогою від держави для людини, яка налагоджує життя на новому місці, і має підтримати її під час пошуку роботи, влаштування дітей до садочку чи школи, облаштування у новій громаді.
З 1 березня 2024 р. виплата допомоги на проживання для ВПО була продовжена ще на 6 міс. для окремих категорій ВПО, які отримували її вже протягом одного-двох років (щонайменше 8-ми міс).
Першочергово виплати були продовжені для людей, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важко хворих чи осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи (детальніше – за посиланням).
Сьогодні, 22 березня, Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову і уточнив перелік тих ВПО, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6-ти місяців.
Зокрема, щоб уникнути різночитань, постанова чітко передбачає, що, крім інших, мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців також такі категорії людей,:
· особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);
· діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї менше 9 444 грн:
· особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
· сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
· Особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі
· студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
· особи з інвалідністю ІІІ групи;
· сім’ї пенсіонерів.
Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років.
Також продовжено період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 р. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.
Якщо ви підпадаєте під зазначені критерії і подасте заяву вже у травні, то допомога буде призначена з місяця звернення, тобто також з травня.
Також звертаємо увагу, що протягом 2-х місяців після призначення допомоги, ВПО, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, мають сприяти своїй зайнятості. Тобто стати стати на облік в Центр зайнятості (або зареєструватися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримати допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримати ваучер на навчання тощо).
Якщо після перепризначення допомоги, людина не зробить цього, – виплату допомоги буде припинено.
Прес-служба Міністерства соціальної політики
Останні новини Чернігівщини
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.
У січні-жовтні 2025 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 9 мільярдів гривень податків та зборів 09:38
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-жовтень 2025 року надійшло 9 млрд грн від сплати податків і зборів
Експерти НСЗУ провели виїзні робочі зустрічі із надавачами послуг за пакетами стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць 09:36
Зворотний зв’язок від лікарів, які працюють з особами, що захищають і захищали незалежність України, важливий для розвитку державних програм.
14 листопада: цей день в Україні і світі 09:29
День 1360 Російська агресія - Day 1360 Russian aggression
Засуджено мешканця м.Чернігова за підробку документів з метою отримання відстрочки від мобілізації 16:12
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 35-річного місцевого жителя у підробці довідки з метою отримання відстрочки від мобілізації (ч.ч.1, 4 ст.358 КК України).