Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 23:46:47

У Чернігівській області діагноз “туберкульоз” у 2023 році встановлено 450 особам

25.03.2024   11:10Агенцiя

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія (паличка Коха).

В Україні діагностику та лікування туберкульозу покриває Програма медичних гарантій (ПМГ), для пацієнтів ці послуги є безоплатними. У ПМГ є два пакети, пов’язаних з цим інфекційним захворюванням. За пакетом “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах” договір із Національною службою здоров’я України уклав 21 медичний заклад, це профільні протитуберкульозні або фтизіатричні центри. На Чернігівщині послуги надає  Чернігівська обласна лікарня.

За лікування одного пацієнта у протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі НСЗУ сплачує лікарні 49 620 грн. У цю суму входять діагностика, лабораторні дослідження, супровід і власне лікування. Після того, як у пацієнта перестає виділятися мікобактерія, він може продовжувати отримувати медичну допомогу на первинному рівні медичної допомоги та вести активне соціальне життя.

У Чернігівській області 2234 пацієнтів, яким встановлено діагноз “туберкульоз”, 450 дізналися про свою хворобу минулого року. Загалом в Україні 98773 осіб із виявленим захворюванням, 22 379 діагнозів встановлено у 2023 році.

“Пацієнти із встановленим діагнозом “туберкульоз” можуть звернутися до лікарні без направлення. В протитуберкульозному диспансері чи фтизіатричному центрі оглянуть пацієнта або пацієнтку та скерують подальший маршрут. Підставами для отримання лікування також є направлення сімейного або лікуючого лікаря та  переведення з іншого медичного закладу”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Безоплатні послуги в межах пакету “Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах”:
●    консультування, амбулаторна та стаціонарна медична допомога;
●    аналізи: від розгорнутого клінічного аналізу крові до різних типів досліджень мокротиння та інших зразків біологічного матеріалу;
●    інструментальні обстеження: рентгенологічні (в тому числі КТ), ультразвукові, ендоскопічні (зокрема, бронхоскопія) та інші, відповідно до галузевих стандартів;
●    розробка індивідуального плану лікування пацієнтам на амбулаторному та/або стаціонарному етапі з урахуванням їх супутніх захворювань, оцінка та формування прихильності пацієнтів до лікування, коригування плану лікування (в тому числі із залученням психолога та соціальних працівників);
●    консультування психологами, лікарями-фтизіатрами та лікарями інших спеціальностей, зокрема, із застосуванням телемедичних технологій;
●    призначення протитуберкульозної терапії та корекція лікування з урахуванням чутливості/резистентності мікроорганізмів до медикаментів тощо;
●    визначення показань до госпіталізації пацієнтів та при необхідності госпіталізація;
●    організація амбулаторного лікування для пацієнтів, у тому числі із залученням лікарів ПМД;
●    моніторинг результатів ефективності та безпеки лікування пацієнта/пацієнтки та побічних реакцій на протитуберкульозні препарати;
●    надання необхідної допомоги пацієнтам із ТБ мультидисциплінарною командою з питань медико-психологічного та соціального супроводу та ін.

За пакетом “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги” договори з НСЗУ мають 646 медичних закладів, з них 29 – на Чернігівщині. Знайти адреси цих лікарень можна на дашборді НСЗУ https://cutt.ly/Vw0X3APC або за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» 15:50

Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу.

Реформа шкільного харчування в Ніжинській громаді в дії! 15:09

Обирати здорову їжу навчали школярів у пришкільних таборах Ніжина.

У Чернігові поліцейські викрили злочинну групу «наркозакладчиків» 14:45

Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини відстежили та перекрили канал систематичного надходження в обласний центр значних партій психотропних речовин, які в подальшому збувалися вроздріб шляхом «закладок».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини