Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 22:57:35

Результати голосування жителів Іванівської, Киїнської та Кіптівської громад щодо дизайну меморіальних об’єктів

22.03.2024   15:44Агенцiя

Стали відомі результати опитування жителів та жительок Іванівської, Киїнської та Кіптівської громад щодо дизайну меморіальних об’єктів.

 Вони будуть встановлені з метою вшанування пам’яті про події повномасштабного вторгнення росії на територію України та Чернігівщини.
Це опитування проводила команда ГО «Асоціація демократичного розвитку», спільно з ГО «Жінки за розвиток», ГО «Кіптівська жіноча спілка», ГО «Юстина» та ГО «Добро Тайм».

«Результати опитування виявилися наочним виявом громадянської активності та важливості вибору меморіальних об’єктів для їхнього спільного простору», ‒ розповіла Марія Меньок, голова ГО «Жінки за розвиток».
Нагадаємо, що взяти участь в опитуванні можна було із 9 по 29 лютого 2024 року. Мешканці заповнювали анкети як онлайн, так і паперові.

Кіптівська громада
У Кіптівській громаді взяли участь в опитуванні 142 особи, з яких 33 скористалися електронними анкетами, а 109 заповнили паперові.
За результатами голосування, переважна більшість (111 голосів) віддала свої голоси за встановлення книги на підставці як меморіального об’єкта. Дошка на підставці також мала певну підтримку (29 голосів), у той час як дошка на будівлі отримала лише 2 голоси.
«Навіть в мирний час різні проєкти викликали полярну реакцію. Хтось вважав це надзвичайно важливою справою, хтось ‒ не бачив в цьому сенсу. Під час повномасштабного вторгнення ще складніше, але всіх об’єднує одна перемога. У голосуванні активно брали участь жінки і підтримали ідею розгорнутої книги на підставці (біля 60%)» ‒ пояснила Ірина Дубик, членкиня ГО «Кіптівська жіноча спілка».

Киїнська громада
У Киїнській громаді проголосувало 147 осіб. Це найбільше число учасників серед усіх громад. 124 анкети були електронними, 23 паперовими.
За результатами голосування, 92 голоси були віддані за книгу на підставці, 39 за дошку на підставці та 16 за дошку на будівлі.

Іванівська громада
У Іванівській громаді 160 осіб взяли участь в обранні меморіального об’єкту. 31 особа використала електронні анкети, а 129 – паперові.
Переважна більшість голосів (146) була віддана за встановлення книги на підставці, ще 11 за дошку на підставці та 3 за дошку на будівлі.

«Результати опитування відображають широкий спектр думок та побажань громадян щодо вшанування пам’яті та створення меморіальних об’єктів. Також варто відзначити їхню активність у процесі голосування, що свідчить про високий рівень участі та зацікавленості у формуванні загального простору пам’яті», ‒ додала Ольга Вовченко, голова ГО «Юстина».
«У наших громадах вже висаджені кленові алеї, на яких будуть згодом встановлені меморіальні об’єкти за які проголосували люди. Важливо, що клени ‒ пам’ять про тих, хто пережили події повномасштабного вторгнення росії в Україну та будуть відбудовувати країну. Це буде простір, що не тільки вшановуватиме пам’ять, а й засвідчуватиме перемогу життя, незламність та жагу до волі», ‒ прокоментувала результати опитування Лідія Гартович, голова ГО «Добро Тайм».


Проєкт «Колективна памʼять про війну на Чернігівщині» відбувається/здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» 15:50

Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу.

Реформа шкільного харчування в Ніжинській громаді в дії! 15:09

Обирати здорову їжу навчали школярів у пришкільних таборах Ніжина.

У Чернігові поліцейські викрили злочинну групу «наркозакладчиків» 14:45

Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини відстежили та перекрили канал систематичного надходження в обласний центр значних партій психотропних речовин, які в подальшому збувалися вроздріб шляхом «закладок».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини