Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 23:13:41

Не паралельно, а разом: ветеранською політикою потрібно займатися консолідовано та взаємопов’язано

21.03.2024   16:25Агенцiя

На цій думці зійшлися учасники сьогоднішньої зустрічі щодо розбудови ветеранської політики на Чернігівщині.

Захід відбувся в Агенції регіонального розвитку та зібрав як ветеранів, так і представників дотичних структур: профільних департаментів ОДА, міської ради, міської військової адміністрації, неурядових громадських організацій, комунальних закладів, ОК «Північ».

До заходу долучилася і Оксана Коляда, керівниця ГО «Простір можливостей» та координаторка коаліції ветеранських просторів.

    «Ми тут, щоб зробити громади вашого регіону спроможними прийняти та адаптувати ветеранів, допомогти з лікуванням, реабілітацією, психологічною підтримкою, працевлаштуванням чи відкриттям власної справи. Мета нашої організації – спільно  попрацювати над проєктами в громадах, налагодити діалог між місцевою владою та ветеранською спільнотою, допомогти у налагодженні реабілітації та психосоціальної підтримки, навчанні та перекваліфікації спеціалістів тощо», – наголосила спікерка.

Пояснила Оксана Коляда, як ГО «Простір можливостей» збирається працювати в громадах Чернігівщини.

За її словами, спочатку необхідно провести зустрічі з представниками ТГ. Потім виокремити головні потреби цільової аудиторії; виділити інструменти, які можуть їх вирішити. У громадах мають бути розроблені Програми, які включатимуть питання медичного забезпечення, психологічної підтримки та реабілітації, працевлаштування ветеранів, освітній напрямок та інші важливі сфери.

Поговорили і про якісне формування ветеранського простору.

    «Саме формат «комунальна установа+громадська організація» – найоптимальніший варіант. Адже він дозволить отримувати фінансування від міжнародних організацій», – зауважила Оксана Коляда.

З цією думкою погодився і начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Він додав, що комунальне підприємство має діяти як координаційний центр. Він повинен визначити потребу ветерана та швидко відшукати необхідну організацію по  вирішенню цього питання.

Ще одне завдання, яке виокремили учасники зустрічі – це організація роботи з родинами безвісти зниклих.

За словами керівниці ГО «Простір можливостей», тут повинен бути налагоджений алгоритм. Але насамперед – комунікація. Наразі цими людьми займається ТЦК, спеціалісти яких не в змозі охопити весь масштаб  роботи. Тому і тут потрібно передивитися підхід до організації цього питання.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» 15:50

Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу.

Реформа шкільного харчування в Ніжинській громаді в дії! 15:09

Обирати здорову їжу навчали школярів у пришкільних таборах Ніжина.

У Чернігові поліцейські викрили злочинну групу «наркозакладчиків» 14:45

Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини відстежили та перекрили канал систематичного надходження в обласний центр значних партій психотропних речовин, які в подальшому збувалися вроздріб шляхом «закладок».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини