Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 05:58:42

Близько 25% споживачів АТ "ОТКЕ" повірили прилади обліку

17.03.2024   14:37Агенцiя

До кінця березня споживачі АТ “ОТКЕ” мають повірити понад 15,3 тис лічильників гарячої води та більше 1 тис лічильників тепла.

“Як і будь-який прилад, лічильник може вийти з ладу. Як наслідок, облік обсягів спожитої води чи тепла буде некоректним, що потягне за собою переплату або недоплату, за отримані послуги. Щоб споживач і надавач послуг були впевнені у точності показань вимірювальних пристроїв, а розрахунки здійснювалися лише за фактично спожите, необхідно здійснювати своєчасну повірку лічильників, “ - повідомила керівниця департаменту АТ “ОТКЕ” Марія Романова. 

 Якщо споживач не дотримується терміну проведення обов’язкової перевірки приладів обліку на точність та працездатність, то підприємство, відповідно до чинного законодавства, не може брати за основу для розрахунків показання таких лічильників. Тож нарахування здійснюватимуться за методом, який застосовується для квартир без індивідуальних засобів обліку. За даними загальнобудинкових приладів або за нормами споживання, а це 362,18 грн на одну особу, за наявності сушарки для рушників, та 335,02 грн на особу за її відсутності.

 “Коли необхідно здійснювати періодичну повірку лічильників, наші споживачі можуть дізнатися з квитанції, де поряд з показаннями приладу обліку зазначено термін наступної повірки. Коли цей термін спливає на квитанції додається додаткова інформація “Увага! Термінова повірка”. Також інформація про терміни повірки приладів обліку в режимі 24/7 доступна користувачам Особистого кабінету підприємства”, - зазначила Марія Романова. 

 Хто має проводити періодичну повірку лічильників?

 Для проведення періодичної повірки лічильників потрібні спеціалізоване обладнання та допуск на виконання робіт. Сьогодні у Чернігові працює чимало підприємств, які надають такі послуги, достатньо задати відповідний запит в мережі інтернет і отримаєте від 5 і більше пропозицій, і лише споживач обирає до кого з них звернутися.  

 Але до вибору виконавців слід підходити дуже зважено, в першу чергу слід перевірити у фірми  наявність Свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки (відповідно до Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”). Це збереже ваш час і нерви, а повірка буде виконана із дотриманням вимог чинного законодавства, а ви отримаєте належний пакет документів. 

Знімати чи не знімати водомір для повірки?

 На сьогоднішній день повірку приладів обліку гарячої води можна здійснити двома способами з демонтажем приладу і без.  Як це робити вирішує споживач. А от лічильники тепла без демонтажу повірити - неможливо.  Детально про алгоритм повірки, як з демонтажем так і без нього можна прочитати на офіційному сайті АТ “ОТКЕ” ( http://new.teplo.cn.ua/?p=9462

 Важливо знати

 Здійснюючи повірку, споживач має пам’ятати про документи, які підтверджують виконання цих робіт.

 Документ 1: Акт про проведення періодичної повірки. У різних фірм вони мають різний вигляд, але в них обов’язково зазначено: серія та номер лічильника, дата повірки (або демонтажу), показання лічильника  на момент проведення робіт.

 Документ 2:  Свідоцтво про відповідність приладу обліку державним вимогам до вимірювальної техніки, де буде зазначено, що прилад придатний для подальшої експлуатації. А також зазначено дату наступної періодичної повірки лічильника.

 Зазначені документи необхідно надати до АТ “ОТКЕ” для постановки Лічильника на облік. Прийом документів про проходження повірки 5 днів на тиждень здійснюється в контакт-центрі підприємства: м. Чернігів, вул. Реміснича, 55б (ПН-ЧТ з 08:00 до 17:00, ПТ з 08:00 до 16:00, без обіду). В режимі 24/7 — на електронну поштову скриньку:  pribor.otke@ukr.net, з обов’язковим зазначенням адреси та номеру особового рахунку абонента.

 Довідково: З моменту відновлення урядом обов’язкової повірки приладів обліку, з травня 2023 року по березень 2024 року, споживачі повірили більше 10,9 тис лічильників води та тепла.

 Адміністрація АТ «ОТКЕ»

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини