Вимагали гроші у в'язнів Чернігівського СІЗО – судитимуть учасників організованої злочинної групи
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організованої злочинної групи за фактами вимагання грошових коштів, встановлення та поширення злочинного впливу на території м. Чернігова та в слідчому ізоляторі (ч. 4 ст. 189, ч. 1, 2 ст. 255-1 КК України).
За даними слідства, раніше судимий чоловік зі статусом суб'єкта підвищеного злочинного впливу, який координував злочинну діяльність на території м. Чернігова, маючи зв’язки і вплив у кримінальних колах, разом з двома спільниками на волі та ще двома ув’язненими Чернігівського СІЗО організував злочинну схему з вимагання грошових коштів у взятих під варту осіб та їх близьких родичів.

Застосовуючи фізичне і психологічне насильство та маючи авторитет в СІЗО, ув’язнені займалися вимаганням грошових коштів, посилаючись на недотримання потерпілими «злодійських звичаїв» та отримання звинувачення у торгівлі наркотичними засобами або психотропними речовинами.
Внаслідок вказаних злочинних дій організована група отримала грошові кошти у розмірі 168 тис грн.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими СУ ГУНП в Чернігівській області за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області ДСР НП.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.
11 березня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.