Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 15:23:24

Податківці виявили низку порушень при продажу ювелірних виробів

23.02.2024   13:17Агенцiя

Відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області було встановлено факт реалізації ювелірних виробів (ікон, золота та срібних прикрас) без застосування РРО/ПРРО та без видачі розрахункових документів у одному із магазинів Чернігова.

В ході фактичної перевірки магазину податківці  зафіксували порушення податкового законодавства: проведення розрахунків без використання РРО/ПРРО, порушення порядку обліку товарів, відсутність можливості безготівкового розрахунку за придбані ювелірні вироби.
Такі дії продавця порушують вимоги п.п.1, 2, 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що передбачає застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 929,20 тисяч гривень.
Окрім цього суб’єкт господарювання порушив вимоги Постанови КМУ від 29.07.2022 року  №894 «Про встановлення строків, до настання яких торгівці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані товари (надані послуги)», відповідальність передбачена ч.1 ст. 163-15 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» від 07.12.1984р. №8073-Х.
Перевіркою також встановлено факти використання праці найманих працівників без належного оформлення. Матеріали перевірки направлено до Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці для відповідного реагування.
Головне управління ДПС у Чернігівській області вкотре закликає суб’єктів господарювання дотримуватись вимог законодавства при здійсненні своєї діяльності. Видача покупцю фіскального чеку є запорукою надходжень податків до бюджету та гарантією захисту прав споживача.
Нагадуємо, що для оперативного реагування на незаконну господарську діяльність (продаж товарів без застосування реєстратора розрахункових операцій, праця без належного оформлення трудових відносин тощо) створений чат-бот «StopViolationBot»  у месенджері «Telegram», куди громадяни можуть направляти інформацію про порушення вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання.


          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49

У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.

На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23

Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.

Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18

Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.

Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57

З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини