Катували та розстріляли трьох братів – на Чернігівщині судитимуть російського військового командира й військовослужбовця
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно командира одного з підрозділів центрального військового округу зс рф та російського військового за фактами порушення законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 18 березня 2022 року російські військовослужбовці за наказом полковника командира ворожих військ, який мав позивний «Закон», незаконно ув’язнили трьох братів, один з яких раніше був учасником АТО/ООС.
У подальшому окупанти на території однієї з громад області протягом чотирьох днів незаконно утримували чоловіків у неналежних умовах, постійно били та змушували підтвердити їх участь у знищенні техніки ворога. Один з братів, не витримавши катування, вказав на причетність до підриву колони, хоча не мав до цього жодного відношення.
Отримавши «зізнання», командир ворожих військ – «Закон», 21 березня 2022 року віддав своїм підлеглим, у тому числі іншому встановленому військовослужбовцю, наказ вбити цивільних осіб.
У цей же день російські військові розстріляли трьох братів, залишили їх тіла в ямі та присипали землею. Проте одному з них вдалось вижити й самостійно вибратись з місця поховання.
За вчинене обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими СУ ГУНП в Чернігівській області за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області.
Окрім того, допомогу в ідентифікації причетних до злочину військовослужбовців РФ надала громадська організація «Truth Hounds», яка займається документуванням воєнних злочинів.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
“Симфонія тривалістю в життя” триває 10:40
Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) 18 жовтня 2025 року представив глядачам програму, в яку увійшли твори юного Вольфганга Амадея Моцарта.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
20 жовтня: цей день в Україні і світі 10:35
День 1335 Російська агресія - Day 1335 Russian aggression
Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44
Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.
СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02
Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.