Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 липня, 22:22:24

«Влупи пушкіним по ру*ні». У Чернігові стартує збір російських книг: виручені кошти спрямують на закупівлю дронів

20.02.2024   12:49Агенцiя

У Чернігові запустили збір російських та російськомовних книг на базі освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру. Зібрані книги здаватимуть на переробку, а виручені кошти спрямують на закупівлю дронів для Збройних сил України.


За словами директора простору Олександра Ясенчука, акцію запустили одразу в 12 містах України. У такий спосіб команда мережі прагне допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас — допомогти українським військовим.

«Росіяни приходять на нашу землю, аби викорінювати все українське. Вони знищують українські книги, привозять у бібліотеки свою літературу, наповнену пропагандою. Ми хочемо, аби на книжкових полицях українців не було російського, тож запустили масштабний збір «пушкінів» та «лєрмонтових». У дванадцяти Гончаренко центрах по всій Україні ми збиратимемо російськомовні книги на макулатуру», — діляться у Гончаренко центрі Чернігів.  

Зібрані в Гончаренко центрах російські книги здаватимуть на макулатуру, а на виручені кошти придбають дрон, який допомагатиме військовим на фронті.

«Кілограм макулатури коштує 3-4 гривні, тож зібрати доведеться багато. Ми закликаємо українців долучитись до акції та приносити книги, яким вже давно не місце в домашніх бібліотеках. «пушкіни» з вашої полиці теж можуть воювати і наближати перемогу», — кажуть у просторі.

Точку збору книг облаштували у Гончаренко центрі Чернігів за адресою вул. Шевченка, 9. З будь-яких питань щодо акції можна звертатися за телефоном +38 067 276 17 15.

Організатори приймають російські та російськомовні видання, однак наголошують: примірники зі цвіллю та брудом не допускаються до участі, оскільки здати на переробку їх неможливо. Збір книг триватиме з 15 лютого до 24 березня 2024 року.

У Гончаренко центрах також нагадали, що вперше акцію зі збору російських книг запустили на базі Гончаренко центру Чернівці влітку 2022 року. Тоді у центрі зібрали більше тонни російських книжок, а виручені кошти витратили на закупівлю сучасної української літератури для сільської бібліотеки на Буковині.

Додамо, Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. Важлива складова проєкту – платформа Гончаренко Центр. Онлайн, що пропонує безкоштовні уроки іноземних мов для всіх охочих.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58

Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28

В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.

Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.

Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24

24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.

В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33

Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини