За матеріалами СБУ довічне ув’язнення отримав російськийкомбат, який закатував українського воїна під час окупації Чернігівщини
За матеріалами Служби безпеки України додовічного ув’язнення заочно засуджено російського загарбника, який вчиняв воєнні злочини у період тимчасової окупації частини північних регіонів України.
Засуджений – майор Даніл Коблік – командир батальйону 74-ї окремої мотострілецької бригади зсрф (м. Юрга, Кемеровська область).
За даними досудового розслідуванняу березні 2022 року він командував окупаційним підрозділом, який брав участь у захоплені селища Лукашівка на Чернігівщині.
Під час каральних рейдів на території населеного пункту рашисти взяли у полон українського військового, а також викрали трьох місцевих мирних жителів.
Потерпілих ув’язнили в одному із захоплених гаражів, де російські загарбники облаштували катівню.
Коблік особисто «допитував» українського військовополоненого, застосовуючи до нього жорстокі тортури.
Таким чином рашист намагався «вибити» з українця розвіддані про Сили оборони на території регіону.
Однак, не отримавши жодної інформації, росіянин розстріляв українського воїна з автоматичної зброї.
Під час катування інших ув’язнених з метою отримати інформацію щодо знаходження на території селища військовослужбовців ЗСУта прихованої зброї, Коблікздійснював постріли з автомата над головами потерпілих.
На підставі зібраних слідчими СБУ доказів, суд визнав окупанта винним за зач.2 ст. 438, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
Його засуджено до довічного ув’язнення.
Наразі злочинець переховується від правосуддя на території рф і тимчасово захопленій частині України.У зв’язку з цим Служба безпеки проводить комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Розслідування проводили співробітники СБУ Чернігівської області у взаємодії з Управлінням стратегічних розслідувань ДСР Національної поліціїУкраїни за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
Останні новини Чернігівщини
Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04
У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж.
Спробувати професію на практиці: як у Чернігові змінюють підхід до профорієнтації 09:07
У закладах освіти міста Чернігова триває національне пілотування системи профорієнтації, яке реалізовує швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Міністерством освіти і науки України за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.
14 квітня: цей день в Україні і світі 09:00
День 1511 Російська агресія - Day 1511 Russian aggression
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.