У Чернігові на базі художнього музею ім. Григорія Галагана відкрили жіночий простір
Комфортний і безпечний простір для спілкування, заходів та діалогів створили на базі обласного музею імені Григорія Галагана. Відтепер жінки Чернігівщини матимуть більше можливостей для саморозвитку, відновлення та реалізації потенціалу.

У середу, 24 січня відбулася пресконференція з нагоди відкриття жіночого простору, у якій взяли участь голова ГО «Жіночий формат» Антоніна Федорченко, директор КЗ «Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана» Юрій Ткач, фасилітаторка діалогів за мир на базі простору Наталія Висіканець. Також онлайн до спілкування з журналістами долучилася проєктна менеджерка ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування», координаторка освітніх програм Центру гендерної культури Світлана Губіна.
За словами Антоніни Федорченко, ця подія є одним із результатів проєкту «Жінка для жінки: підтримка лідерства ВПО та посилення впливу на прийняття рішень», який реалізовує Бюро гендерних стратегій і бюджетування, Центр гендерної культури за технічної підтримки структури ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).
- Наша організація у 2023 році сфокусувала свою діяльність на допомогу жінкам, які постраждали від російської агресії. Організовували різноманітні заходи із стресостійкості та психологічної підтримки, допомогли облаштувати спортивний простір у Киселівській громаді. Традиційним став наш проєкт «Теревені» та діалоги у громадах. У результаті всіх цих активностей ми зрозуміли, що потрібен жіночий простір – де можна почуватися у безпеці, бути собою і, головне, мати підтримку однодумців та однодумиць, - зазначила голова ГО «Жіночий формат».
Вона підкреслила, що «жіночий простір» – це територія не лише для жінок, а для всієї родини.
За словами Юрія Ткача, створення простору у музеї – це синергія різних проєктів. Він розповів, що під час обстрілів частина приміщення, де зараз знаходиться простір, була зруйнована. І завдяки БФ «Рокада» її вдалося відновити.
- Співпраця з ГО «Жіночий формат» дала можливість створити справжній сучасний громадський простір. Організатори придбали меблі, створили дитячий куточок. Ми на базі музею робимо різні локації, які об’єднує одна ідея – безпека і комфорт. Крім того, у такий спосіб відбувається популяризація музею серед відвідувачів заходів, які відбуваються у просторах, і про наші виставки та події знає більше людей, - зазначив Ткач.
Також у рамках проєкту «Жінка для жінки: підтримка лідерства ВПО та посилення впливу на прийняття рішень» в громадах проходили діалоги заради миру. Про це повідомила Наталія Висіканець.
- Діалоги заради миру, які ми проводили в громадах, показали, що людям дуже потрібно говорити, спілкуватися і комунікувати. Про політику, розвиток жінки та її роль у відновленні країни, про виховання дітей та самореалізацію, тощо. Кожен діалог він унікальний і дає багато інформації для роздумів, - підкреслила фасилітаторка.
ГО «Жіночий формат» на 2024 рік планує різноманітні активності та заходи. Дізнатися більше можна на сторінці Громадянський діалог, підписуйтеся і слідкуйте за анонсами.
Також про події музею та його просторів можна дізнатися на офіційній сторінці Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана, підписуйтеся і слідкуйте за анонсами.
Гокова Катерина, "Чернігівський монітор"
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.