Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 липня, 22:21:35

На Чернігівщині аудитори під час перевірки та моніторингу закупівель виявили порушень на 5 млрд гривень

25.01.2024   10:45Агенцiя

Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявило у 2023 році фінансових порушень на загальну суму майже 5 млрд гривень.

Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області забезпечує державний фінансовий контроль на території Чернігівської області (за дорученням Держаудитслужби і на території інших областей). Зокрема, через проведення державного фінансового аудиту, інспектування (ревізії), перевірки закупівель та моніторинг закупівель.

Аудитори Чернігівщини упродовж 2023 року провели 495 заходів державного фінансового контролю, а саме 29 ревізій, 8 аудитів, 15 перевірок закупівель та 443 моніторинги закупівель, якими виявлено:
- недоотримання фінансових ресурсів, незаконних, нецільових витрат та недостач на  суму 669,4 млн грн;
- факти неефективних управлінських дій, що призвели чи можуть призвести у майбутньому, до неотриманих доходів або непродуктивних витрат на загальну суму 663,3 млн грн;
- порушень по 339 процедурах закупівель на суму 3,7 млрд грн.

Найбільш масштабними контрольними заходами, проведеними працівниками Управління у 2023 році, були:
ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності структурних підрозділів Публічного акціонерного товариства «Укрнафта», в ході яких охоплено контролем коштів на суму майже 2 млрд грн та за результатами яких виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 572,1 млн грн;
ревізія фінансово-господарської діяльності Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області, в ході якої охоплено контролем бюджетних коштів та майна на суму майже 4 млрд грн та за результатами якої виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну  суму 32 млн грн;
державний фінансовий аудит бюджету Ніжинської територіальної громади за 2020–2022 роки, за результатами якого виявлено ряд фактів неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели до упущених вигод, неоотриманих доходів або непродуктивних витрат на суму 174 млн грн. В межах зазначеного державного фінансового аудиту фахівцями Управління проведено 6 ревізій на установах та підприємствах міста, якими встановлено фінансових порушень на загальну суму 44 млн грн, із них порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 28 млн грн та інших фінансових порушень на суму 16 млн гривень.

За результатами заходів державного фінансового контролю відшкодовано втрат на суму майже 87,9 млн грн.

Упереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій в сумі 113,3 млн грн та відшкодовано відповідних втрат на 1,7 млн гривень.
Керівниками об’єктів контролю за результатами заходів державного фінансового контролю прийнято 47 управлінських рішень та впроваджено 103 пропозиції за результатами державних фінансових аудитів.
До Державної служби фінансового моніторингу надіслано 7 інформацій про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом на загальну суму 188,3 млн грн.
У результаті наданих аудиторами приписів, попереджені незаконні витрати на суму 596,7 млн грн, з яких відмінено 30 процедур закупівель  на суму 441,5  млн грн та розірвано 86 договорів на суму 155,2 млн гривень.
В інтересах держави до суду подано 3 позовні заяви про стягнення майже 1 млн грн.

У результаті плідної співпраці з правоохоронними органами аудиторами передано на розгляд 40 матеріалів заходів державного фінансового контролю.
Правоохоронними органами розпочато 21 досудове розслідування, матеріали 9 контрольних заходів долучено до кримінальних проваджень,  вручено 12 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень та складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
Відносно об’єктів контролю - порушників бюджетного законодавства, застосовано 18 фінансових санкцій.
За недотримання фінансового та закупівельного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 28 посадових осіб,  до матеріальної – 8 осіб, до дисциплінарної – 1 особу.

Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи 17:09

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

Повідомлено про підозру адміністраторці Viber-каналу, який допомагав уникати мобілізації 16:46

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 19-річній жительці Прилуцького району у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова розділять на дві черги: коли планують розпочати? 16:07

Дорогу на вулиці Курсанта Єськова почнуть ремонтувати цьогоріч, а завершать наступного.

«Прозорість і підзвітність»: робоча група спільно з громадськістю аналізує закупівлі та розглядає корупційні випадки 15:36

У жовтні минулого року при обласній військовій адміністрації розпочала діяльність робоча група «Прозорість і підзвітність».

У Ніжині поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень знайомому 19:05

Оперативники Ніжинського райуправління поліції за сприяння працівників карного розшуку обласної поліції впродовж доби розшукали та затримали чоловіка, який під час сварки завдав ножового поранення своєму приятелю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини