Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 07:59:33

Як чернігівських дітей із інтернатів влаштувати до сімейних форм виховання – обговорили в ОВА

21.12.2023   12:09Агенцiя

Розвиток процесу деінституціалізації або, іншими словами, виховання дитини у сімейному та наближеному до сімейного середовищі – пріоритетне завдання як обласної влади, так і органів місцевого самоврядування.

    «Втім, наразі занепокоєння викликає ситуація з розвитком сімейних форм виховання саме в Чернігові. Незважаючи на велику кількість дітей, які перебувають у закладах інституційного догляду, на сьогодні немає жодного кандидата в прийомні батьки, батьки-вихователі, відсутні також бажаючи поповнити дітьми діючі прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу», – наголосила Жанна Шерстюк, заступниця начальника ОВА під час сьогоднішньої зустрічі з представниками профільних обласного та міського управлінь.

На жаль, ще 27 дітей з Чернігова не влаштовані до сімейних форм виховання і залишаються в інтернатних установах. Наприклад, в обласному будинку дитини «Надія», що в Прилуках, на сьогодні – 80 дітей, з них 11 – з Чернігова.

Проблема і в тому, що, за словами Людмили Зеленько, керівниці Служби у справах дітей ОДА, дуже багато дітей знаходиться в інтернатах за заявами батьків.

    «Деінституціалізація –  це ж не тільки влаштування дітей-сиріт, а й повернення дітей до біологічної сім’ї. Всі діти мають бути в сім’ях – вимога вступу нашої країни до Євросоюзу».

Про ситуацію, що склалася та роботу в цій сфері розповіла Олена Зінченко, начальниця Управління (Служби) у справах дітей Чернігівської міської ради.

    «Звичайно на зменшення бажаючих взяти дитину до сім’ї вплинуло повномасштабне вторгнення. Люди не впевнені у фінансовій спроможності та наявності постійного місця проживання. Проте ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу з батьками, діти яких за заявами знаходяться в інтернатах, проводимо оцінку потреб сім’ї».

Але проблема в тому, що  більшість з батьків – це ті, чий графік роботи не дозволяє постійно перебувати з дитиною, або діти мають певні захворювання, або родина просто не в змозі на даний час утримувати дитину.

Зібрання обговорило і варіанти покращення ситуації. Наприклад, за словами Людмили Зеленько, якщо не має можливості влаштувати дитину в сім’ю, то вихід – створення малого групового будинку (призначений для тривалого проживання дітей в умовах, наближених до сімейних). Заклад  розрахований на одночасне проживання не більше десяти осіб, у разі, коли є діти з інвалідністю, – восьми.

Жанна Шерстюк зауважила, що міському профільному управлінню доречно було б створити річний план щодо розвитку та удосконалення процесу деінституціалізації в Чернігові. Провести широку інформаційну кампанію, показавши кращі приклади створення сімейних форм виховання.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.