Соціально-економічний розвиток Чернігівщини: в пріоритеті – підтримка бізнесу та ВПО
Широкомасштабна збройна агресія російської федерації, терористичні атаки на об’єкти критичної інфраструктури негативно позначились на соціально-економічному становищі регіону.
З метою забезпечення соціального діалогу з питань регулювання трудових, соціальних, економічних відносин учора відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Його провів перший заступник голови ОДА, співголова територіальної ради Костянтин Мегем.
«Через війну Чернігівщина стикнулась з рядом викликів, які ми маємо подолати. Необхідно звертати увагу на процеси, які впливають на діяльність підприємств та соціально-економічний розвиток регіону. Важливе завдання – створити всі необхідні умови для того, щоб громадяни, які виїхали під час активних бойових дій поверталися на Чернігівщину. Ми завжди готові до співпраці та консолідації зусиль у всіх галузях для розвитку області», – зазначив Костянтин Мегем
Про відновлення реального сектора економіки області розповів заступник директора Департаменту економічного розвитку ОВА Юрій Сухомлин.
Під час бойових дій та протягом періоду окупації території області близько 500 суб’єктів підприємництва були пошкоджені або зруйновані, з них – майже 60 промислових та більше 60 сільськогосподарських підприємств.
Наразі найголовніше завдання – відновлення: критичної інфраструктури, логістичної, закладів соціальної сфери, житла для громадян тощо.
Особливої уваги потребує й бізнес, який зазнає втрат у конкурентоспроможності порівняно з більш безпечними регіонами, які наближені до західних ринків збуту.
Фінансову підтримку бізнес Чернігівщини може отримати завдяки державним грантовим програмам в рамках реалізації проєкту «єРобота». Так, за підсумками 20 хвиль у 2023 році отримали гранти 146 суб’єктів на загальну суму майже 35 млн грн.
Навіть після завершення війни Чернігівщина матиме спільний кордон з двома недружніми країнами. Тож для повноцінного відновлення з боку держави мають застосовуватися спеціальні стимулюючі інструменти.
Наразі в області розроблено стратегічний документ «Чернігівщина – від відновлення до розвитку» та працюють над Програмою комплексного відновлення області із залученням фахівців команди проекту EGIS Ukraine.
Ще одне важливе питання – підтримка внутрішньо переміщених осіб, яких в області налічується понад 69,5 тисяч.
З метою забезпечення та захисту їх прав та інтересів у сфері соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань в області діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб.
Крім того, на сайті Чернігівської обласної державної адміністрації розміщена важлива корисна інформація для ВПО – https://cg.gov.ua/index.php?id=477297&tp=page.
Про надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних та безробітних із числа ВПО розповіла директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник. Детальніше про них можна дізнатись на сайті Державного центру зайнятості за посиланням – https://bitly.ws/36rT2.
Також члени тристоронньої соціально-економічної ради підтримали продовження терміну дії територіальної угоди про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин на 2024 рік.
«Хотілось би подякувати соціальним партнерам, зокрема активній бізнесовій спільноті нашого регіону, за конструктивний діалог. Переконаний, що спільними діями та зусиллями ми будемо сприяти економічному відновленню та наближенню перемоги. Адже успішна реалізація соціально-економічної політики, як у цілому в державі, так і в області зокрема, неможлива без консолідації зусиль органів виконавчої влади всіх рівнів, роботодавців і профспілок, без конструктивного діалогу та тісної співпраці між ними», – наголосив Костянтин Мегем.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.