Апеляційний суд посилив покарання батькові, який розбещував доньку
Чернігівським апеляційним судом задоволено апеляційну скаргу заступника керівника Чернігівської обласної прокуратури на вирок Сосницького районного суду Чернігівської області стосовно чоловіка, якого визнано винним та засуджено до 5 років 6 місяців позбавлення волі за вчинення розпусних дій щодо малолітньої та в подальшому неповнолітньої доньки (ч. 2 ст. 156 КК України).
У ході судового розгляду встановлено, що протягом майже трьох років мешканець Новгород-Сіверського району, з метою задоволення власної статевої пристрасті, вчиняв дії сексуального характеру відносно власної доньки, яка перебувала від нього в матеріальній залежності, з моменту досягнення нею 12-річного віку.
Суд апеляційної інстанції погодився, що, з урахуванням невизнання вини обвинуваченим, багаторазовості та тривалості вчинення злочинних діянь, а також спричинення дитині такими діями посттравматичного стресового розладу, визначений місцевим судом розмір покарання є занадто м’яким.
За принципової позиції ювенальних прокурорів Чернігівської обласної прокуратури судове рішення першої інстанції скасовано та ухвалено новий вирок, яким чоловіка засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.
Також апеляційний суд знайшов обґрунтованими доводи щодо включення інформації про засудженого до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.
Наразі вирок набрав законної сили.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.