Відновлення та розвиток: на всеукраїнській конференції в Києві обговорили кращі регіональні практики
Масштабна Всеукраїнська навчально-практична конференція «Ініціативи задля відновлення та розвитку: регіональний та місцевий аспекти» відбулася у столиці України наприкінці минулого тижня.
Упродовж декількох днів близько півтори сотні представників і представниць уряду, місцевого самоврядування та міжнародних організацій обговорювали теми, пов'язані з відновленням та розвитком України, з акцентом на практичних рекомендаціях та довгострокових і сталих рішеннях.
Захід став не лише платформою для обміну ідеями, а й символом міжнародної підтримки України в її прагненні до миру, стабільності та розвитку.
Відкриваючи конференцію, заступник керівника Офісу Президента України, виконавчий секретар Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Олексій Кулеба наголосив на спільних зусиллях щодо відновлення України завдяки співпраці:
«Ця зустріч знаменує собою не лише дискусію, але й зобов’язання розвивати нашу країну в дусі кооперації та інновацій. Я вдячний міжнародним партнерам за їхню підтримку в ці складні часи. Також важливо відзначити, що ми з вами сьогодні драйвери ще однієї ініціативи Президента і Конгресу місцевих та регіональних влад – Регіональних офісів міжнародного співробітництва – осередків відкритого діалогу та координації між іноземними партнерами, які вже понад пів року працюють та нарощують свою експертизу в усіх областях України».
Голова відділу «Місцевий та людський розвиток» Представництва Європейського Союзу в Україні Хенрік Вітфельт зазначив, що ЄС налаштований надавати подальшу підтримку Україні на шляху до відновлення: «Це зобов’язання включає в себе всебічну підтримку інтеграції України до Європейського Союзу, реформи та відбудову. Ґрунтуючись на попередніх успішних спільних проєктах, конференція має на меті посилити стійкість та сприяти якнайшвидшому відновленню громад, які постраждали від повномасштабної війни Росії проти України».
Основою процесу відновлення має стати підхід «знизу догори», спрямований на задоволення унікальних потреб областей і громад. На цьому наголосив заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс.
«ПРООН прагне забезпечити прозорий, інклюзивний та орієнтований на людину підхід у цьому процесі. Наше бачення України виходить за межі просто відбудови, ми націлені на допомогу країні відбудувати краще, ніж було. Це передбачає не лише відновлення втраченого, а й зміцнення систем та інституцій, підвищення спроможності, а також забезпечення стійкості та сталості в основі всіх ініціатив із відновлення», — додав він.
Упродовж першого дня конференції учасники та учасниці під керівництвом досвідчених експертів брали участь у панельних дискусіях щодо сучасних механізмів та інструментів місцевого й регіонального відновлення та розвитку. Другий день присвятили серії інтерактивних воркшопів і спеціалізованих обговорень.
Серед спікерів панельної дискусії «Підвищення інституційної спроможності відновлювати життєдіяльність громад: регіональний аспект» – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Він розповів як про руйнування, що зазнала область під час активних бойових дій (на жаль, прикордонні громади досі потерпають від щоденних обстрілів), так і про досягнення у відновленні.
«Майже 460 км спільного кордону одразу з двома країнами-агресорками. І з цим Чернігівщині жити завжди. Навіть після нашої безапеляційної Перемоги. Росіяни і після вигнання з області продовжують завдавати удари. За таких умов ми спинаємося на ноги і мусимо на них міцніше стояти, – зазначив В’ячеслав Чаус. – Ми затвердили стратегічний документ «Чернігівщина – від відновлення до розвитку», де визначили чотири стратегічні цілі: безпека; комплексне відновлення інфраструктури; відновлення бізнесу та розбудова нової економіки регіону; збереження і розвиток людського потенціалу. Навколо них концентруємо свою роботу, залучаючи всіх потенційних партнерів, в тому числі й міжнародних (а нині – це понад 200 організацій)».
Протягом усього заходу підсвічувалися важливі ініціативи, програми та практики, спрямовані на сприяння сталому розвитку України, яка зазнала впливу війни. За модерування фахових українських та міжнародних експертів учасники обговорювали розробку стратегій для Агенцій регіонального розвитку та партнерства з міжнародними організаціями з відновлення, принципи комунікації України зі світом тощо.
Окрему увагу приділили процесам відновлення, реабілітації та реінтеграції, а також гідному соціальному захисту постраждалого від війни населення. Учасники з різних регіонів поділились власним досвідом створення комфортних умов проживання в громаді для всіх її жителів.
Конференцію організувала Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Конгресом місцевих та регіональних влад при Президентові України в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки ЄС.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленнями Конгресу місцевих та регіональних влад
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.