Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 липня, 23:53:06

Вступив на службу до незаконного воєнізованого формування та воював на боці агресора – судитимуть мешканця АР Крим

12.12.2023   10:11Агенцiя

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 41-річного мешканця міста Сімферополь за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Розслідуванням встановлено, що чоловік, залишившись проживати на анексованій території Автономної Республіки Крим, добровільно вступив на службу до місцевого незаконного збройного, воєнізованого формування країни-агресора під назвою козачий штурмовий батальйон «Таврида», який сформувався на тимчасово окупованій території АР  Крим і здійснює свою діяльність у складі сил спеціальних операцій зс рф. Він прийняв присягу та обійняв посаду заступника командира козачого штурмового батальйону.

Перейшовши на бік ворога в період збройного конфлікту, обвинувачений разом з підлеглими йому військовослужбовцями зс рф потрапив на територію Запорізької області, де надавав допомогу у веденні бойових дій проти Збройних Сил України.

Починаючи з квітня 2022 року зрадник добровільно виконував вказівки військового керівництва держави-агресора, ніс службу на блокпостах, забезпечував пропускний режим, проводив особистий огляд громадян, речей, транспортних засобів, здійснював перевірку документів.

Досудове розслідування та оперативний супровід – слідчий відділ Управління СБУ в Чернігівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути  піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено  в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини