Фейковий заробіток за «вподобання» в соцмережах: на Чернігівщині поширюється новий вид інтернет-шахрайств
До поліції звернувся 50-річний житель Сновська, який надіслав шахраям 40 тисяч гривень.
Чоловіку пропонували онлайн заробіток: ставити «вподобання» за товари на сайті та обіцяли нараховувати за їх віртуальне придбання «відсотки». Після того, як чоловік ставив «лайки» та перерахував за товари гроші, зв’язок з «роботодавцем» зник, а потерпілий залишився і без грошей, і без обіцяних відсотків.
![]()
Від аналогічної шахрайської схеми із «заробітком за поставлені вподобання» постраждала і 39-річна жителька Борзни, яка перерахувала на карту зловмисникам 32 тисячі гривень. Гроші не повернуто, «бонуси» не надійшли.
Поліція Чернігівської області застерігає громадян: не переказуйте гроші на невідомі реквізити та критично ставтеся до пропозицій про «легкий» заробіток в інтернеті.
Останні новини Чернігівщини
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.
11 березня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.