Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 01:50:47

У Чернігові підвели підсумки акції “16 днів протидії гендерному насильству”

19.12.2012   08:08

Підсумки проведення акції “16 днів протидії гендерному насильству” підведено на черговому засіданні прес-клубу “Ділове слово”, що відбулося в Чернігові.

“16 днів протидії гендерному насильству”

“16 днів протидії гендерному насильству”

Про мету й заходи акції та проблему домашнього насильства в цілому розповіли учасникам та журналістам головний спеціаліст Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Велько та член президії обласної організації Спілки жінок України Катерина Кальницька.

За словами Юлії Велько, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і організація Спілки жінок України вже дванадцятий рік поспіль виступають активними організаторами й учасниками акції “16 днів протидії гендерному насильству” в регіоні. Вона з року в рік стає масштабнішою і має велику кількість прихильників, адже питання подолання гендерних стереотипів, відродження родинного затишку, встановлення миру та злагоди у сім’ях ніколи не втратять своєї актуальності.

Поширеним явищем залишається побутове насильство над жінками. Спеціалісти районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтери Спілки жінок України зустрічалися з жінками на підприємствах, у навчальних закладах. Деякі з учасниць акції на власному прикладі розповідали, як звільнилися від насильства, якого зазнавали. Ю. Велько навела типові приклади фактів домашнього насильства та шляхи успішного досвіду подолання цієї проблеми окремими сім’ями.

Загалом у рамках акції “16 днів протидії гендерному насильству” центрами СССДМ регіону організовано та проведено 288 тематичних зустрічей, тренінгів, відеолекторіїв з питань профілактики насильства в сім’ї, якими було охоплено 7339 осіб. Надано 911 індивідуальних та 837 групових консультацій особам, які потребували допомоги. Відбувся цикл тренінгових занять із питань жіночого лідерства, подолання гендерних стереотипів, якими було охоплено понад 200 осіб.

Катерина Кальницька зазначила, що, за даними УМВС України в області, лише за 9 місяців поточного року було зареєстровано понад 1500 звернень щодо домашнього насильства, однак і ця цифра не повною мірою відображає реальні масштаби проблеми. Вона також нагадала присутнім характерні ознаки насильства в сім’ї та перерахувала причини, що до нього призводять: економічні, соціальні, психологічні.

За її словами, на сьогодні перед органами влади та громадськими організаціями стоїть завдання не лише боротися з наслідками домашнього насильства та допомагати його жертвам, а й працювати безпосередньо з винуватцями. Однак для цього необхідним є щире прагнення з боку останніх змінити власну поведінку, якого можна досягти лише широкою інформаційно-просвітницькою роботою.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.