Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 червня, 20:53:12

єРобота: неподалік Чернігова з’явилася куряча еко-ферма «Ходора»

24.10.2023   11:29Агенцiя

На фермі для пернатих передбачений цілий будинок і поряд чимала територія для вигулу. Курятник обладнаний вентиляцією, світлом, лампами для обігріву, зручними годівничками, автоматичними поїлками, спеціальними гніздами з яйцезбірниками, дерев’яними сідалами.

Такі «віп» умови для курей створила чернігівка Олександра Фриз завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

 Ідея започаткувати подібний бізнес виникла у родини Олександри та Ігоря Фриз випадково. Після переїзду з Чернігова у село Снов’янка вони хотіли придбати кілька курей для власних потреб. Але підприємливий та креативний господар запропонував цікаву бізнес-ідею, яку родина схвалила. Розпочати масштабний проект вирішили з відкриття курячої єко-ферми. Поряд зі своєю садибою за власні заощадження родина придбала занедбане обійстя. До речі, назвали ферму іменем колишньої господині цього двору – «Ходора». За кошти мікрогранту купили молодняк, корм та обладнання. Наразі на фермі близько 200 курей, третина з них уже несуть яйця. Пернаті гуляють на відкритій території, вільно рухаються і отримують органічний корм, а їх господарі – екологічно чисті яйця, які продають знайомим та «друзям друзів». За словами Олександри Фриз, прибуток від продажу цієї продукції – не самоціль родини, а лише приємний бонус їхнього нового бізнесу. «Ходора» позиціонується ще як контактна ферма. Тобто відвідувачі можуть не тільки придбати органічні яйця, а й за бажання подивитися умови утримання пернатих, погодувати їх і навіть потримати, адже більшість з них – ручні.

У планах родини зробити в Снов’янці туристичний об’єкт. Поряд з курячою фермою відкрити козину, де гості матимуть змогу подивитися побут тварин, погодувати їх і за бажанням подоїти. Для реалізації цього задуму господарі наразі шукають кіз спеціальної породи і готують для них житло.

Паралельно йде будівництво та облаштування зони релаксу, де будуть невеликі будинки для гостей, вуличне джакузі, територія для йоги, чаювання, проведення невеликих групових заходів на кшталт семінарів. За садибою простягається широкий луг, поряд річка Снов, де також можна відпочити.

«На розвиток цього бізнесу працюють всі. Донька Богдана допомагає нам рекламувати ферму, а син Степан – годувати і доглядати курей, - говорить Олександра. – А ще на ферму ми працевлаштували двох працівниць. Це було однією з умов отримання мікрогранту».

Подати заяву за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

Останні новини Чернігівщини

«Канікули від війни 2025»: подорож дітей прикордонних громад Чернігівщини до Німеччини. 09:57

Діти з прикордонних регіонів Чернігівської області у червні 2025 року отримали можливість двотижневого дозвілля у Федеративній Республіці Німеччині.

Юніори з Чернігівщини вибороли 8 медалей на чемпіонаті України з легкої атлетики в Кропивницькому 17:58

З 20 до 21 червня у Кропивницькому відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів.

«Знай і люби свій край»: як пройшла виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва 17:35

Щороку Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва підсумовує творчу працю гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, організовуючи обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив майже 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 17:23

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.

У Чернігові поліцейські перекрили канал розповсюдження психотропних речовин 16:11

Поліцейські встановили, що мешканець Чернігова налагодив систематичний збут уроздріб особливо небезпечної психотропної речовини (амфетамін).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини