Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 червня, 20:56:30

Відбудова Ягідного: на черзі – відновлення ще 12 будинків

22.10.2023   11:00Агенцiя

Агентство відновлення відбудовуватиме житлові будинки по вулицях Дружби та Лісовій – ці вулиці найбільше постраждали, коли село було в окупації.

Оголосили ще три тендери по 4 будинки в кожному. У Ягідному Агентство відновлення проводить комплексну відбудову. Житло – першочергова потреба, адже багато мешканців сюди повернулися.

Нещодавно був оголошений тендер на відбудову перших чотирьох житлових будинків по вул. Дружби. Це житло для 187 людей, практично половини населення Ягідного. Загальна чисельність жителів Ягідного – близько 350 людей.

Ягідне включене до переліку постраждалих населених пунктів, які будуть відновлені в межах експериментального проєкту з комплексної відбудови. Його мета – не лише відновити все, що знищили окупанти, а й створити новий архітектурний простір. Частину будинків буде модернізовано, там, де необхідно, – будівлі утеплять, замінять покрівлі, вікна, вхідні двері.

Нагадаємо: село Ягідне, що розташоване за 15 км від Чернігова, впродовж березня минулого року було повністю окуповане російськими військами. У місцевій школі окупанти облаштували штаб, а у підвалі навчального закладу примусово утримували майже 370 мешканців, серед яких було 70 дітей. 10 людей померли в нелюдських умовах. До слова, «підвал смерті» села Ягідне на Чернігівщині потрапили на обкладинку журналу "TIME".

Усього в селі було пошкоджено або зруйновано 101 житловий та 17 багатоквартирних будинків на 74 квартири.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в області запрошує будівельні компанії до участі в закупівлях на відбудову житла для мешканців Ягідного:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-10-13-013749-a;

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-10-13-013726-a;

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-10-13-013674-a.

Також зараз фахівці працюють над розробкою проєктної документації на капітальний ремонт індивідуальних житлових будинків по вул. Космонавтів, Яблунева та капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі села Ягідне. На ці об’єкти будуть оголошуватися наступні тендери.

За повідомленням Служби відновлення та розвитку
інфраструктури у Чернігівській області.
На фото – руйнування у Ягідному

Останні новини Чернігівщини

«Канікули від війни 2025»: подорож дітей прикордонних громад Чернігівщини до Німеччини. 09:57

Діти з прикордонних регіонів Чернігівської області у червні 2025 року отримали можливість двотижневого дозвілля у Федеративній Республіці Німеччині.

Юніори з Чернігівщини вибороли 8 медалей на чемпіонаті України з легкої атлетики в Кропивницькому 17:58

З 20 до 21 червня у Кропивницькому відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів.

«Знай і люби свій край»: як пройшла виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва 17:35

Щороку Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва підсумовує творчу працю гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, організовуючи обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив майже 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 17:23

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.

У Чернігові поліцейські перекрили канал розповсюдження психотропних речовин 16:11

Поліцейські встановили, що мешканець Чернігова налагодив систематичний збут уроздріб особливо небезпечної психотропної речовини (амфетамін).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини