Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 квітня, 10:20:58

Шість громад області позбулися понад 22 тонн безхазяйних пестицидів. У процесі – ще чотири

13.10.2023   16:42Агенцiя

Минулого тижня на Чернігівщині розпочато роботи зі збору та вивезення на утилізацію безхазяйних, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

Із завданням справилися шість громад, прибравши 22,4 тонни небезпечних речовин із 11 складів. Зокрема з трьох – у Носівській громаді (2,5 тонни), по два – у Бахмацькій (7,3 тонни), Семенівській (5,9 тонни) та Ріпкинській (3,2 тонни), по одному – у Сновській (3 тонни) та Новобілоуській (0,5 тонни).

    «Проблема утилізації всіх хімічно-небезпечних речовин, які за радянських часів доставлялися десятками тонн, – одна з найболючіших у громаді. Тому що це специфічна робота, яка потребує значних коштів, – каже голова Ріпкинської ТГ Сергій Гарус. – Громада забезпечила співфінансування відповідних робіт додатково до коштів з обласного бюджету. Після вивезення небезпечних хімічних продуктів ми зможемо використовувати склади, де вони зберігалися».

Зазначені природоохоронні заходи реалізуються в межах Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки коштом відповідного обласного фонду на умовах співфінансування із місцевих бюджетів. На ці потреби з фонду цьогоріч передбачено більше двох мільйонів гривень, ще стільки ж – з місцевих бюджетів десяти громад: Бахмацької, Варвинської, Новобілоуської, Носівської, Парафіївської, Ріпкинської, Семенівської, Сновської, Срібнянської та Сухополов’янської.

Загалом цього року планується вивезти майже 45 тонн безхазяйних пестицидів. Це близько 20% від наявних в області.

    «За результатами проведеної на початку року інвентаризації було встановлено, що на Чернігівщині залишалися неутилізованими майже 234 тонни непридатних до використання пестицидів. Усі вони безгосподарські. Стан 47 складів, де вони зберігаються, – незадовільний. Подекуди це навіть відкрите небо. Відтак, небезпечні хімічні речовини забруднюють ґрунти, підземні води, повітря», – прокоментувала Наталія Грудницька, директорка Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, який ініціював відповідну роботу в області.

Оскільки роботи з утилізації пестицидів є дороговартісними, а можливості фінансування з місцевих бюджетів наразі обмежені, прийнято рішення ліквідовувати цю отруйну загрозу поступово.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації



 

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом браконьєрського вилову риби під час нересту 08:52

26 квітня в Менській громаді співробітники водної поліції разом з рибоохоронним патрулем виявили рибалку, який поблизу села Миколаївка ловив рибу забороненими знаряддями – зяберними сітками.

Донька найстаршої матері України Валентини Підвербної проживає в новій родині: що відомо про опікунку 08:45

Донька найстаршої матері України Валентини Підвербної Анна вже декілька тижнів проживає в новій родині у Чернігові. Тимчасову опіку над дитиною взяла давня знайома родини Підвербних 50-річна Олена.

Кінологи ДСНС відшукали двох зниклих дітей 08:31

26 квітня вночі до рятувальників надійшло повідомлення від Чернігівського районного управління поліції про зникнення двох малолітніх дітей, мешканців с. Локнисте Чернігівського району.

29 квітня: цей день в Україні і світі

29 квітня: цей день в Україні і світі 08:28

ДЕНЬ 796 РОСІЙСЬКА Агресія - DAY 796 RUSSIAN AGRESSION