Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 грудня, 05:10:24

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське

29.09.2023   09:00Агенцiя

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

І хоч в умовах жорстокої та безкомпромісної війни з російським окупантом кожна громада країни крім життєзабезпечення насамперед виділяє всі можливі кошти на допомогу Збройним Силам України та всім Силам оборони, але вшанування своїх земляків — загиблих Захисників України надзвичайно актуально і його НЕ можна відкласти на майбутнє після перемоги.

Ще 23 серпня цього 2023 року біля будинку селищної ради у Михайло-Коцюбинському, столиці однойменної об’єднаної громади в Чернігівському районі Чернігівської області, на День Державного Прапора України відкрили меморіальну стелу «НЕБЕСНІ ОХОРОНЦІ МИРНОГО ЖИТТЯ. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ-ЗЕМЛЯКАМ».

«Ми не можемо чекати завершення війни. Наш обов’язок вже зараз увічнити пам’ять про Героїв-земляків — загиблих Захисників України. На час війни, тобто активних бойових дій на фронті, в меморіальному просторі обрали таку форму пам’яті про них. Громада, родини загиблих схвально віднеслася до цього. Потім вже створимо меморіал на честь загиблих Героїв. Молимося Богові, щоб НЕ було необхідності створювати ще одну меморіальну стелу…», — наголосила Михайло-Коцюбинська селищна голова Ніна ВОРОХ.

«Тепер у нас в громаді є місце пам’яті загиблим Героям. Саму ідею нам підказали в Північно-Східному міжрегіональному відділі Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті. У реалізації проєкту створення меморіальної стели взяли участь родини загиблих Захисників України, активісти, всі небайдужі. Виготовлення стели з фотокартками та написами замовили у фірмі в Чернігові з чіткою умовою, щоб ані дощ, ані сніг, ані сонце тощо їх не зіпсували. Зараз завершуємо підготовку книжки про Героїв-земляків — загиблих Захисників України, яку будемо видавати власними силами. Її примірники будуть передані насамперед в школи та бібліотеки громади, музей, родинам загиблих Героїв», — повідомила начальниця відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради Лідія ГАЄВСЬКА.

Отже, використавши відносно невеликі ресурси та кошти, громада під час війни оперативно організувала гідне вшанування пам’яті загиблих земляків — Захисників України.

 

Сергій Бутко,

Український інститут національної пам’яті
 

Останні новини Чернігівщини

Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28

Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.

Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24

Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».

Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22

Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.

Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21

Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19

Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини