“Складним” підліткам розповіли про правильний життєвий вибір
Побачити на власні очі те, що чекає юних розбишак у разі, якщо вони не виправлять свою поведінку, відчути атмосферу спецзакладу та усвідомити, переоцінити деякі свої життєві цінності й правила життя мали змогу близько п’ятнадцяти неблагополучних підлітків з Чернігова, а також з Куліківського, Городянського та Чернігівського районів під час візиту до СІЗО.
Ця екскурсія була організована співробітниками відділення кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Чернігівській області за активного сприяння керівництва Управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області.
Неповнолітні, які перебувають на обліках у вищезазначених відомствах, відвідали СІЗО міста Чернігова, де мали можливість поспілкуватися з однолітками, які утримуються в цій спецустанові, а також з особами, які є постійними “гостями” слідчого ізолятора.
Метою даного заходу було підвищення ефективності боротьби з рецидивною злочинністю неповнолітніх, запобігання скоєння правопорушень дітьми, які перебувають на обліках ОВС та підвищення рівня індивідуально-профілактичної роботи з раніше засудженими підлітками.
Неповнолітні мали можливість побачити адміністративні будівлі, приміщення карцеру, приміщення для утримання неповнолітніх, прогулянковий дворик, прослухати інформацію про умови та правила перебування у даному закладі. Але найбільш цікавим стало безпосереднє спілкування “важких” підлітків із заарештованими, які утримуються в СІЗО. Люди “з того боку колючого дроту” розповіли кожен про свій особистий шлях, який привів їх до цієї установи.
Якраз їхні розповіді і справили на підлітків найглибші враження. Хлопцям докладно розповіли яких елементарних речей вони позбавляться, якщо потраплять за грати, заарештовані на власному досвіді переконали підлітків витратити свою юність на більш приємні і корисні речі, а не повторювати помилок старших товаришів.
І якщо на початку екскурсії хлопчаки пересміювалися, переглядалися та зацікавлено роздивлялися все навкруги, то виходили “на волю” юні бешкетники в глибокій задумі. Чи то вони замислилися над побаченим та почутим від заарештованих, чи то розмірковували над своєю подальшою долею. У всякому разі, хочеться вірити, що ця екскурсія стане для них добрим уроком на чужих помилках і допоможе зробити в подальшому житті правильний вибір.
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43
Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.
Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10
Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.