Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході
Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
«Триває другий етап державної програми «єВідновлення» щодо надання компенсацій громадянам, чия оселя була знищена через війну. Наразі можна подати заявки на отримання житлового сертифіката для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках. Грошові компенсації на відбудову українці отримають дещо пізніше, адже питання ще на доопрацюванні у профільному міністерстві», – наголосив він.
Ще один позитивний момент стосується зміни до порядку нарахування виплат для відновлення пошкодженого майна. Зросла сума граничних компенсацій: раніше 200 тисяч, тепер – 350 тисяч гривень для відбудови квартири і 500 тисяч – для приватних будинків.
«Загалом в області зафіксовано понад 10 тисяч пошкоджень житлового сектора. Наразі подано більше 2500 заяв щодо пошкодженого майна, із них – 1469 у роботі комісій, створених у громадах. Вже отримали компенсацію на загальну суму більше 81 мільйонів гривень 734 заявники», – зазначив в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА.
Першість у питанні опрацювання заявок тримають Іванівська, Новобілоуська та Киїнська громади. Аутсайдерами залишаються Чернігівська та Киселівська.
Нагадаємо алгоритм дій у випадку пошкодженого житла
Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (через Дію, ЦНАП чи нотаріуса).
Відкрити в одному з банків-партнерів програми «єВідновлення» картковий рахунок (онлайн – через застосунок банку, офлайн – безпосередньо у відділенні банку).
Подати заявку в Дії (звертаємо увагу, що максимальний розмір виплати за пошкоджене майно становить 200 тис. грн).
Дочекатися огляду майна місцевою комісією, яка складе відповідний акт та встановить суму компенсації (чек-лист).
Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.