Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 13:46:12

UST започатковує платформу для координації зусиль громадськості та влади у процесі відбудови

10.09.2023   13:10Агенцiя

Вперше від початку повномасштабної війни громадськість Чернігова зібралась обговорити координацію процесів відновлення за участі влади та представників громад з метою створення єдиної координаційної платформи для громадськості.

В рамках заходу учасники обговорили підвищення прозорості у відновленні регіону та потребу у якісному відборі проєктів для відновлення життя у постраждалих громадах через агресію рф.

Розвинене громадянське суспільство – показник здорової демократичної країни. Важливо, щоб її громадяни мали свій голос і були почуті, зазначила керівниця коаліції UST Олена Колтик. На її думку, ця зустріч – можливість знайти точки дотику, обговорити спільні дії та напрямки координації аби краще комунікувати та залучати громадськість до процесів відбудови. Адже потреб дуже багато, і важливо розуміти логіку їх забезпечення з урахуванням специфіки регіону.

В ході обговорення керівник управління та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня одним із напрямків співпраці назвав реалізацію програми «єВідновлення»:

«Нагальною потребою, яку міг би закрити громадський сектор, є допомога із подачею заяв на програму «єВідновлення» (особливо категорії людей старшого віку) та оформлення документів на майнові права, юридичні консультації. Станом на 7 вересня ми маємо близько 2 тисяч заяв від жителів області, майже половина – в обробці комісій».

За словами Павла Пущенка, експерта шведсько-українського проєкту PROSTO,  громадянське суспільство залучається в моменті створення робочої групи для реалізації проєкту і згідно законодавства має 10 днів надати пропозиції до керівництва громади.

«Громадськості ніхто не забороняє бути більше залученим в процеси відбудови. Механізм на законодавчому рівні існує але проблемним питанням постає чи готова сама громада до цього та відсутність нормативної бази на місцях для збільшення вагомості громадськості під час прийняття рішень».

Саймон Мущик, представник Stabilization Platform – проєкту, який займається реалізацією та підтримкою програм в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та інструментів зовнішньої політики Євросоюзу, звернувся до учасників заходу:

«На місцевому рівні надзвичайно важливою є співпраця військово-цивільних адміністрацій, ОМС та громадянського суспільства: спільні підходи до оцінки потреб допомагають розбудовувати громади, що необхідно для сталого зміцнення державних структур, особливо деокупованих. Набутий досвід у Чернігівській області може стати цінним прикладом для відбудови інших регіонів».

Учасники заходу визначили основні напрямки для подальшої роботи платформи в регіоні:
•    Консультації для громадськості з підготовки та оформлення документів для отримання компенсації для зруйноване або пошкоджене житло.
•    Інформаційна кампанія для громадян щодо реальних процесів відновлення в країні.
•    Навчання керівництва територіальних громад щодо залучення громадськості.
•    Інституційна підтримка громадських організацій Чернігівщині.

«Команда UST організувала цю зустріч аби започаткувати публічний діалог щодо залучення громадськості до процесів та планування відбудови, адже усі мають спільну мету, але бачення в усіх можуть бути різними», – додав керівник Чернігівського офісу коаліції  UST Андрій Кужель.

«Коаліція UST за участі національних експертів розробила методологію SMART-пріоритизації. Методологія створена для того щоб змінити підходи до процесів відбудови: не погоджуватись на усі пропозиції фінансування, натомість пріоритизувати наші потреби – показати донорам, яка допомога критично потрібна зараз», – зазначила Олена Колтик, заохочуючи громади використовувати інструмент методології у своїй роботі.

 На заході були присутні:

Юрій Сухомлин, заступник керівника Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА
Сергій Куреня, в.о. начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА
Андрій Галюга, керівник волонтерського об’єднання «Бо Можемо!»
Аліна Коломієць, речниця Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області
Павло Пущенко, експерт проєкту PROSTO, автор посібника «Інформування населення в кризових умовах та залучення до процесу планування та відбудови громад»
Віктор Нікітенко, заступник голови Киїнської ТГ
Володимир Шелупець, голова Киселівської ТГ
Петренко Світлана, начальниця відділу ЦНАП Іванівської ТГ

*Захід «Залучення громадянського суспільства до відбудови Чернігівщини»  відбувся 7 вересня 2023 року у Чернігові та організований Чернігівським офісом коаліції Ukraine Support Team (UST).  Проєкт у Чернігівській області імплементується ГО «BRDO» за підтримки «Stabilisation Platform» на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:05

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 2 пожежі, 1 випадок загибелі на водних об'єктах та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1особа та 1 особа постраждала.

8 травня: цей день в Україні і світі

8 травня: цей день в Україні і світі 08:33

ДЕНЬ 805 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 805 RUSSIAN AGRESSION

На Масанах почалися роботи з відновлення колектора 15:50

Стартував ремонт аварійного колектора, що в мікрорайоні Масани (вул. Незалежності, 42). Роботи виконуватимуть за новою технологією – методом санації полімерним рукавом.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:19

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 аварійна ситуація на мережах життєзабезпечення, 1 загибель на водних об’єктах, 1 дорожньо-транспортна пригода, 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Чернігівський медичний коледж отримав навчальну літературу від латвійських партнерів 15:17

Близько 200 підручників для навчання студентів Чернігівського базового фахового медичного коледжу передала сьогодні Юліана Китаєва, представниця Почесного консула Латвійської Республіки в місті Чернігові Олени Вишнякової.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини