У Чернігові анонсували видачу транспортних карток. Хто зможе отримати і коли?
У Чернігові цього року розпочнеться процес видачі пільгових транспортних карток для реєстрації в системі АСОП (автоматизована система оплати проїзду), людям, які мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті.
Місто здійнило до цього перший крок — на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради третього серпня погоджено порядок видачі самих карток окремим категоріям громадян.
Розпочати видачу цих карток, які гарантують право на пільговий проїзд, планують у жовтні 2023 року і триватиме цей процес протягом кількох місяців. Про точну дату старту реалізації та тривалість буде повідомлено додатково.
— Наразі нараховується 76 тис. осіб, які мають право на пільговий проїзд. Близько 45 тис. таких карток буде видано, тому що є люди, які мають, наприклад, кілька пільг, — повідомив під час засідання начальник управління транспорту Олександр Рижий.
Під час розгляду цього питання під час засідання виконкому, в.о. міського голови Олександр Ломако доручив організувати цей процес так, щоб людям було максимально зручно отримувати картки і не було черг.
Пільгова транспортна картка видаватиметься на безоплатній основі особам, яким чинними нормативно-правовими актами передбачено пільговий (безоплатний) проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування та зареєстрованим місцем проживання яких є Чернігівська міська територіальна громада.
Відшкодування втрат перевізника від здійснення пільгового перевезення здійснюватиметься за рахунок видатків з бюджету Чернігівської міської територіальної громади.
Отримати цю картку зможе:
- Учасник бойових дій та особа, прирівняна до нього (в т.ч. учасники АТО);
- особа з інвалідністю внаслідок війни;
- особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни I групи;
- член сім’ї загиблого (в т. ч., які пропали безвісти) військовослужбовця;
- потерпілий внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії;
- учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, II категорії;
- дитина, якій встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
- особа з інвалідністю I-III групи;
- особа з інвалідністю по зору I-III групи;
- дитина з інвалідністю;
- особа, яка супроводжує особу з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю;
- дитина-сирота або позбавлена батьківського піклування, що виховується або навчається у навчально-виховних та навчальних закладах;
- дитина з багатодітної сім’ї;
- ветеран військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- пенсіонер за віком.
за інф. Пресслужби Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.
Поліція Чернігівщини притягнула до відповідальності батьків неповнолітнього, який знімав жартівливі відео для соцмереж з використанням поліцейського однострою 08:35
Під час моніторингу соцмереж поліцейські виявили відео, на якому хлопець у поліцейському однострої бере участь у зйомках розважального контенту.
28 квітня: цей день в Україні і світі 08:27
День 1525 Російська агресія - Day 1525 Russian aggression