Особливості протидії торгівлі людьми на Чернігівщині в умовах війни: досвідом поділилися поліцейські
У брифінгу з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, встановленого 30 липня, взяли участь спікери від міграційної поліції ГУНП в Чернігівській області та Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОВА, а також регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Спікери відзначили, що торгівля людьми становила серйозну проблему і у мирний час, а під час війни ризики потрапляння у загрозливу ситуацію підвищилися в рази. Постраждати від торгівлі людьми можуть як особи, які залишилися на тимчасово окупованих територіях або вимушені були виїхати за кордон, так і ті, що залишилися на території України.
На брифінгу зазначалося, що впродовж останнього десятиліття (2013-2023 рр.) на Чернігівщині статус постраждалих від торгівлі людьми набули 57 осіб, з них 31 чоловік та 28 жінок. Зокрема, лише двоє з усіх постраждали від торгівлі людьми всередині країни, решта 55 – за межами України.
Спікер від поліції — старший оперуповноважений відділу міграційної поліції ГУ Національної поліції в Чернігівській області Олександр Салоїд — наголосив, що процес виявлення постраждалих зазвичай є досить довготривалим. Дуже часто людина не звертається до правоохоронних органів, боячись осуду суспільства.
- Потерпілими від торгівлі людьми здебільшого є особи, які перебувають в складних життєвих обставинах, скрутному матеріальному становищі. Таких людей вводять в оману, пропонуючи неправдиві умови праці. Зокрема, наразі активно розвиваються закриті браузери, де розміщуються подібні оголошення, – зауважив Олександр Салоїд. Він також додав, що у 2023 році поліцейські вже скерували до суду матеріали семи кримінальних проваджень у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, з початку цього року в Україні викрили 3 організовані злочинні угрупування в сфері торгівлі людьми, одне з них – на Чернігівщині.
Спікери нагадали перелік і контакти організацій, до яких слід звертатися по допомогу в разі виникнення ситуації торгівлі людьми або ґрунтовної підозри щодо можливості такої ситуації:
Департамент сім`ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації (структурний підрозділ облдержадміністрації, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми)
Контактний телефон: (067) 281 42 72
Відділ боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Чернігівській області
Контактний телефон: (0462) 619-811
Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді
Контактний телефон: (0462)774-825
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Контактний телефон: (0462) 612-532
Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
0 800 505 501 та 527
Поліція в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.