Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 вересня, 14:20:59

Працівники служби екстреної медичної допомоги Чернігівщини вдосконалили свої знання з базової підтримки життя

20.07.2023   15:47Агенцiя

17-18 липня в навчально-тренувальному відділі симуляційної медицини КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» пройшли навчання з базової підтримки життя – Basic Life Support.

Завдяки команді Всеукраїнської Ради Реанімації спільно з American Heart Association медики поновили та поглибили свої знання та навички з обстеження людини без свідомості та розпізнавання раптової зупинки кровообігу, компресії грудної клітки, використання вентиляційного мішка та бар’єрних пристроїв (таких як маска-клапан), безпечного та правильного використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора (АЗД/AED). Також розглянули особливості допомоги при обструкції верхніх дихальних шляхів стороннім тілом, забезпечення стабільного бокового положення людини без свідомості тощо.

«Безумовно, протокол BLS – це стандарт! Знати, поширювати та використовувати його – обов’язок не тільки медичних працівників, а й усіх свідомих громадян! І сьогодні команда Всеукраїнської Ради Реанімації спільно з American Heart Association дала нам чудову можливість освіжити свої знання та навички, – говорить генеральний директор Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко. – Працівники нашого центру щиро вдячні інструкторам за їх професіоналізм, гарну подачу інформації та чудову емоційну атмосферу, що панувала на курсі! Міжнародному медичному корпусу ми висловлюємо подяку за допомогу в організації цих навчань».

Також, минулого тижня лікарі, фельдшери та водії центру екстренки 4 дні поспіль тренувались надавати допомогу постраждалим при масових випадках. Протягом навчань медики показали розуміння базових принципів медичного сортування та його етапів, роботи за алгоритмом START та JUMP START, вміння взаємодіяти з іншими екстреними службами та чудовий рівень комунікації між медичним координатором та ОДС, злагоджену роботу між собою в складі бригад екстреної медичної допомоги.

«Наші співробітники з перших днів повномасштабного вторгнення надавали медичну допомогу населенню Чернігова та області, працювали навіть коли кількість постраждалих значно перевищувала ресурси та можливості наявних на той час бригад, – коментує Ігор Даниленко. – В цей нелегкий для України час відпрацювання навичок надання допомоги при масовому ураженні є надзвичайно актуальним питанням, тому що системи медичного сортування дозволяють врятувати максимально можливу кількість життів».

Управління охорони здоров'я Чернігівської ОВА

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках двоє ветеранів повернулися до роботи в міській раді 11:15

Створити для них інклюзивні робочі місця та адаптувати середовище під потреби допомогла служба зайнятості. Наразі чоловіки працюють оперативними черговими з надзвичайних ситуацій.

У січні-серпні 2025 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 7 млрд гривень податків та зборів 10:49

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-серпень 2025 року надійшло 7 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 1 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Поліція розслідує обставини смерті 13-річної мешканки Корюківського району

Поліція розслідує обставини смерті 13-річної мешканки Корюківського району 10:44

Вчора ввечері до поліції надійшло повідомлення про виявлення 13-річної дівчинки без ознак життя - за місцем проживання вона скоїла самогубство шляхом повішання.

На Ніжинщині поліцейські затримали чоловіка за підозрою у завданні тяжких тілесних ушкоджень знайомому 10:43

21 вересня близько 18:30 до відділення поліції №2 (м. Бобровиця) Ніжинського районного управління поліції надійшло повідомлення про бійку між чоловіками поблизу гаражів. Заявник повідомив, що один з учасників конфлікту отримав ножове поранення.

 Більше 1000 родин з Чернігівщини отримали житлові сертифікати за програмою «єВідновлення»

Більше 1000 родин з Чернігівщини отримали житлові сертифікати за програмою «єВідновлення» 10:41

Державна програма компенсацій єВідновлення працює вже понад два роки і стала головним інструментом забезпечення житлом українців, чиї оселі постраждали внаслідок російської агресії. Вона передбачає виплати як для ремонту пошкоджених осель, так і для придбання нового житла замість зруйнованого.