Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога
Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.
Сьогодні з ініціативи УВКБ ООН Чернігівську область відвідала потужна міжнародна делегація, щоб ознайомитися з ходом реалізації спільних проєктів та детальніше вивчити актуальні потреби області та її жителів.
У її складі — представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Петер Ван де Велде, Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні Тереса Ґілі, Повноважний міністр Посольства Республіки Словенія в Україні Блаж Масле, заступник Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Юрай Балоґг та перший секретар з політичних справ Посольства Королівства Нідерландів в Україні Мартін ван Бюрен.
— Із першого дня деокупації Чернігівщини наша область відновлюється. І чимала заслуга в цьому – міжнародних партнерів. Однак, масштаби руйнувань області вражаючі і без підтримки нам не впоратися, — звернувся до дипломатів начальник ОВА В’ячеслав Чаус під час зустрічі в обласній військовій адміністрації.
Кароліна Ліндхольм Біллінг відзначила рівень взаємодії та організації з боку ОВА, який дозволяє ефективно надавати постраждалим жителям області допомогу, якої вони потребують.
Від імені депутатського корпусу обласної ради за масштабну допомогу регіону подякував партнерам і заступник голови облради Дмитро Блауш.
За підтримки Фонду «Рокада» — партнера УВКБ ООН — в області вдалося відновити 834 будинки, а 1100 домогосподарств отримали будматеріали для відновлення житла. Ще 600 бенефіціарів з Чернігівщини отримали допомогу для відновлення будинків із пошкодженнями легкого та середнього ступенів від міжнародної організації ZOA. У цілому ж 14 організацій допомагають жителям області з відновленням осель під егідою ООН.
За підтримки польських партнерів було зведено 6 модульних містечок, а небайдужі швейцарські громадяни в Іванівській громаді збудували ще одне для 24 родин.
Тим не менше, питання відновлення житла досі залишається пріоритетним — адже саме на нього припадає майже 85% всіх руйнувань, наголосив В’ячеслав Чаус. Серед інших потреб Чернігівщини — допомога з відновленням закладів соціальної сфери, підтримка закладів освіти, а також обладнання для відновлення електромереж.
У рамках візиту учасники делегації відвідали чернігівський мікрорайон Бобровицю. Під час активних бойових дій він став один з найбільш постраждалих у місті, а згодом — одним із фокусів відновлювальних робіт, організованих фондом «Рокада». На Олександрівці поспілкувалися з родиною чернігівців, які отримали модульний будинок завдяки міжнародній допомозі.
Також іноземні гості оглянули пошкоджену в результаті російських бомбардувань будівлю кардіоцентру, на базі якого планується створити обласний реабілітаційний заклад.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.