«Славутич — це Україна» — цієї неділі на місцевих каналах Суспільного
Свідчення очевидців та унікальні відеокадри боротьби Славутича з окупантами — у неділю, 14 травня, о 21:00 дивіться в ефірі місцевих каналів Суспільного Мовлення телепрем’єру документального проєкту Суспільне Чернігів «Славутич — це Україна».
«Це історія про захоплення мужністю і силою українського народу маленького незламного містечка Славутич. Раджу всім подивитися й освіжити в пам'яті ті події й емоції і ще раз переконатися в тому, що Славутич — це Україна», — каже виконувач обов’язків генпродюсера регіонального мовлення Суспільного Артем Шелковий.
«Кожне українське місто, кожна громада, має свою унікальну історію окупації. Історія Славутича дуже відрізняється від всього, що ми бачили в Чернігівській області. Це дуже сучасне місто, побудоване одразу після Чорнобильської катастрофи, розташоване в лісах, в стороні від центральних трас. Коли росіяни наступали на Чернігівщину, на Київ, вони спочатку обійшли Славутич, і вже перед виходом російські війська спробували захопити місто. Їм це не вдалось завдяки місцевим мешканцям, котрі зупинили їх буквально голіруч. Це про героїзм, про справжніх українців, хоча, дуже багато людей у Славутичі народилися в росії і вважали себе росіянами до 24 лютого 2022 року», — каже головна редакторка Суспільне Чернігів Алла Скорик.
У перші тижні повномасштабної війни Славутич став одним із небагатьох українських островів посеред окупованої території Півночі України, відтак опинився у повній ізоляції. Наприкінці березня, перед звільненням Київщини та Чернігівщини, окупанти зайшли у місто. Мешканці Славутича зустріли їх велелюдним мітингом і прогнали. Автор фільму, продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток, раніше зазначав, що «коли російські військові зайшли в Славутич, їх пішли проганяти звідти містяни, не боячись російських куль і гранат», а такого сильного спротиву чужинцям «не очікували як російські окупанти, так і самі люди».
Бої за Славутич, як російські танки три дні затримували українські військові, озброєні лише автоматами, мирний протест тисяч містян, виживання мешканців в умовах блекауту і проблем з постачанням продуктів та, врешті, вигнання росіян з міста — про все це команда Суспільне Чернігів розповідає у документальному проєкті «Славутич — це Україна». Онлайн місцеві канали Суспільного Мовлення можна дивитися на сайтах регіональних філій.
Нагадаємо, ютуб-прем’єра документального проєкту «Славутич — це Україна» відбулася 30 квітня. Це третій документальний проєкт Суспільне Чернігів про воєнну агресію росії на Чернігівщині. Перший з них — трилогія «Битва за Чернігів», вийшла наприкінці 2022 року. Прем’єра ще одного фільму — #Лютий #Опір #Прилуки — відбулася у лютому 2023 року.
Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00
Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56
Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49
ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION