Хорватія допомагатиме Чернігівщині у розмінуванні територій
Однією з перших проблем, з якими стикнулася Чернігівщина після звільнення у квітні минулого року, — тисячі вибухонебезпечних предметів, які ворог лишив після себе. Відтоді обстежено 40,6 тис. га територій (з них більш ніж 37 тис. га — сільгоспугіддя), вилучено і знищено понад 60 тисяч вибухонебезпечних предметів. Втім, це лише частина від усього. Адже ворог перебував на двох третинах області.
Свою допомогу пропонують фахівці з Хорватії — країни, яка після збройної боротьби за свою незалежність пройшла шлях очищення території від вибухонебезпечних предметів і за останні десятиліття стала чи не лідером серед європейських держав у питаннях з розмінування.
Чим саме готові допомогти — йшлося під час зустрічі в ОВА з представниками робочої групи з розмінування неурядової організації GLOBSEC, у якій головує четвертий Президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович.
«Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів за цей рік нам вдалося досягти неабияких зрушень в усіх сферах. У тому числі й розмінуванні, яке напряму пов’язане з процесом відновлення життєдіяльності області. Розуміємо, що роботи вистачить на роки: ще не проводилося суцільне розмінування, зовсім не приступали до підводного, небезпечними залишаються ліси, заборону на відвідування яких не скасовано», — акцентував начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Наразі GLOBSEC уже проводить навчання для наших піротехніків. У планах — постачання необхідної техніки та залучення повністю екіпірованого персоналу.
«Наша робота базується на досвіді моєї країни (ред.: Хорватії). Ми дуже добре усвідомлюємо, яке масштабне завдання стоїть перед вами. Розмінування – дуже складне питання не тільки технічно, а й з гуманітарної точки зору, — наголосила пані Колінда Грабар-Кітарович. — Факторів багато, але я б виділила три основні — людські ресурси, технології та просвітницька робота з громадськістю. В усіх цих аспектах ми готові допомагати».
За словами керівниці робочої групи GLOBSEC, восени цього року Хорватія організовує міжнародну конференцію, присвячену питанням розмінування в Україні, щоб залучити якомога більше країн до ініціативи.
Зараз над розмінуванням території Чернігівської області працює 9 розрахунків ДСНС, допомагають міжнародні партнери – Demining Solutions, The Halo Trust, FCD, DRC.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).