37-ма річниця найбільшої техногенної катастрофи: в Чернігові вшанували пам’ять героїв та жертв Чорнобиля
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року стала найбільшою в світі техногенною та екологічною катастрофою, сам факт якої довго замовчувала комуністична влада. Між тим, уже в перші дні майже дев’ять мільйонів людей отримали значні дози опромінення. До ліквідації наслідків катастрофи були залучені понад 600 тисяч людей.
Вчора, у Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, в обласному центрі відбувся тематичний пам’ятний захід. Участь у ньому взяли, зокрема, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш, заступник міського голови Сергій Фесенко.
«Чернігівська область – одна з найбільш постраждалих: 244 населених пункти регіону віднесені до радіоактивно забруднених. Від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції постраждали 22% населення області, майже 15 тисяч – ліквідатори. Пам'ятаю! Дякую!», − зазначив В’ячеслав Чаус.
Хвилиною мовчання зібрання вшанувало тих, хто першими став до нерівного бою з невидимим ворогом. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля».
Заупокійну літію за загиблими ліквідаторами та жертвами аварії на ЧАЕС провів секретар Чернігівської єпархії Православної Церкви України отець Роман.
Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу вирвалась хмара радіоактивного пилу. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Її наслідки дотепер залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00
Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56
Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49
ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION