Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 грудня, 22:31:27

В’ячеслав Чаус: про оперативну ситуацію по обстрілах, повноводдя та візит міжнародної делегації

21.04.2023   10:31Агенцiя

В ефірі телеканалу «Рада» 19 квітня начальник ОВА зазначив, що ворог продовжує наносити артилерійські та інші удари по населеним пунктам Чернігівщини. Внаслідок цього виникають проблеми з енергетикою.

    «І минулого тижня, і цього тижня ворог обстрілює населені пункти Новгород-Сіверської громади. Більш того, з минулого тижня ворог почав застосовувати керовані авіаційні бомби. І саме цими бомбами наносить руйнівні удари по об’єктах інфраструктури. Але, на щастя, наші енергетики героїчно відновлюють електропостачання, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Це не просто слова, це дійсно героїчні дії», - наголосив В’ячеслав Чаус.

Він порекомендував мешканцям прикордонних громад з метою безпеки утриматися від відвідувань кладовищ у поминальні дні, щоб не створювати великих скупчень.

Не менш важливою є тема повноводдя. За словами начальника ОВА, на сьогодні в області підтоплено 12 населених пунктів. Це села в Чернігівському, Новгород-Сіверському і Корюківському районах. Найскладнішою залишається ситуація в Чернігівському районі, де вийшла з берегів річка Дніпро: у семи населених пунктах будівлі фактично відрізані від життя. У разі, коли люди не зможуть далі перебувати в свої домівках, може бути проведена евакуація. Але наразі такої потреби нема.

    «Там зараз працює ДСНС, за що окремо дякую службі. До Чернігівських підрозділів рятувальників долучились додаткові резерви з Волинської, Полтавської,  Житомирської і ще кількох областей. У нас є човни і ми доставляємо воду та здійснюємо перевезення людей. Ми готові до будь-якого подальшого розвитку стихії, але на сьогодні ми вже відмічаємо спад води», - зазначив В’ячеслав Чаус.

Також говорили про візит до Чернігівської області іноземних делегацій в рамках проведення Міжнародного саміту громад і регіонів при Президентові України.

    «Дійсно на Чернігівщині сьогодні була велика потужна делегація. Це були представники Франції і Латвії. До речі посли Франції і Латвії після деокупації області одними з перших завітали на Чернігівщину і запропонували свою допомогу. Тому сьогодні ми дуже багато дякували за те, що вже зроблено і Францією, і Латвією в допомозі Чернігівщині. А це і мости від Франції,і будівельні матеріали, і інша гуманітарна допомога», - наголосив начальник ОВА.

Головним питання, яке обговорили під час зустрічі є відновлення житла. На сьогодні, вже відновлено близько трьох тисяч будинків. Але попереду ще багато роботи.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

 «3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів

«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34

Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.

Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок

Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56

25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».

Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні

Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49

За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13

Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.

Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів

Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини