Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 жовтня, 05:03:26

Відчути себе орнітологом: у Новгороді-Сіверському святкували День птахів і навчали бердвочингу

04.04.2023   20:07Агенцiя

1-2 квітня 2023 року за ініціативою Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» в Парку імені Тараса Шевченка відзначили Міжнародний день мігруючих птахів. Учасники Мережі інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій «Шлях», створеної Українською природоохоронною групою за сприяння ПРООН в Україні та Уряду Швеції, отримали навички спостереження за птахами (бердвочингу) та поділилися планами щодо розбудови туристичної галузі регіону на природоохоронних територіях.

Ідея зустрічі виникла під час тренінгу для учасників Мережі «Шлях». Екологічний туризм, спостереження за птахами та дослідження історичних ландшафтів – незвична справа для закладів культури, тому з організацією заходу допомогли фахівці НПП «Деснянсько-Старогутський» та Гетьмаського НПП.

Для участі в заході зібралися представники та представниці осередків Мережі «Шлях» із Тростянця, Куземина, Середина-Буди, Землянки, Воргола та Вирівки з метою обміну досвідом щодо організації та проведення екскурсій із елементами орнітології на природоохоронних територіях. Під час зустрічі осередкам Мережі з Новгорода-Сіверського та Середина-Буди передали комплект обладнання – біноклі та фотоапарати з аксесуарами для проведення екскурсій.

Навчання проводив професійний орнітолог із НПП «Деснянсько-Старогутський» Сергій Галущенко. У парку Шевченка, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, добре представлені дуплогніздні птахи – повзики, підкоришники, синиці. Також можна побачити зябликів і зеленяків. Над Десною в біноклі спостерігали крижнів, прислухалися до шлюбних співів припутнів.

Учасник заходу, волонтер Сергій Моторний не приховує вражень від птахоспоглядання: «Вперше після школи, коли розвішували шпаківні, святкував День птахів у Новгороді-Сіверському на березі Десни, яка вийшла з берегів. Було напрочуд цікаво, краєвид неймовірний!».

Наступного дня навчання продовжили з колегами з громадської організації «Деснянська ліга натуралістів». Екскурсію проводив геоботанік Української природоохоронної групи, організатор зустрічі Сергій Панченко, який переконаний, що подібні заходи сприятимуть розвитку туризму в регіоні: «Заплава Десни − важливий міграційний коридор для птахів. Уявіть! Великі зграї гусей пролітають над річкою, що вийшла з берегів, − це грандіозне видовище. Для давнього міста, на північних околицях якого починається Деснянський біосферний резерват, це ще одна туристична атракція. Добре, що місцевий музей-заповідник підтримує цей напрям туризму, робить дієві кроки для його ширшого запровадження».

Дводенні навчання завершилися екскурсією від заступниці директора музею-заповідника по науці Олени Радченко територією Новгород-Сіверського Спасо-Преображенського монастиря.

Учасники та учасниці Мережі «Шлях» отримали інформацію про стан реалізації проєкту, обмінялися планами, науковими та методичними виданнями й буклетами з популяризації орнітології.

«Шлях» − це мережа інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій на північному сході України, створена громадською організацією «Українська природоохоронна група» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції. Мережа є одночасно підґрунтям для співпраці, туристичним маршрутом і платформою для розширення.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UNRPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Тетяна Шаміна,
комунікаційниця Української природоохоронної групи

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини