Чаус: 5 років - для військової частини небагато. Однак, 119-ї окрема бригада Сил ТрО ЗСУ пройшла за цей час все
29 березня відбулися урочистості з нагоди 5-річчя створення 119-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ.
Зі словами вдячності до особового складу підрозділу звернулися начальник ОВА В’ячеслав Чаус; перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш; начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський; командувач ОК Північ, бригадний генерал Дмитро Красильников; начальник Регіонального управління Сил територіальної оборони України ОК Північ, полковник Юрій Колесніченко.
«5 років - для військової частини небагато. Однак, 119-ї окрема бригада Сил Територіальної оборони ЗСУ пройшла за цей час пройшла все. Я дякую кожному, хто боронив область в березні; всім, хто зараз виконує бойове завдання на Сході та Півдні», - акцентував В’ячеслав Чаус. – Замість своєї промови, хочу зачитати лист, який отримав лише вчора, хоч написаний він близько року тому. Лист від дев’ятирічного ніжинця Максима, у якому всі сенси, все, за що боряться наші Герої».
Також начальник ОВА вручив родинам загиблих військовослужбовців почесні державні відзнаки.
За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено:
АКУЛЕНКА Валерія Георгійовича - солдата
АНТОНЕНКА Віктора Валентиновича - солдата
ЖЕЛЕЗНЯКА Павла Олександровича - солдата
КОЛОСКА Олександра Васильовича - солдата
А також начальник ОВА передав почесну відзнаку від Президії громадських об’єднань України – Народний Герой України – мамі загиблого Героя України Олександра Мацієвського Прасков’ї Михайлівні.
Окрім того, В’ячеслав Чаус вручив подяки та грамоти ОВА.
За сумлінне виконання службових обов’язків, зразкову військову дисципліну та з нагоди 5-ї річниці створення військової частини А7047
Почесною грамотою нагороджено
ЛАМСАДЗЕ Сергія Володимировича - майора, командира автомобільної роти військової частини А7047
ПАВЛЕНКА Олексія Григоровича - підполковника, заступника командира бригади – начальника відділення морально-психологічного забезпечення військової частини А7047
Подяку оголошено
КАУХУ Віктору Володимировичу - старшому солдату, водію автомобільної роти військової частини А7047
ПАТРАМАНСЬКОМУ Максиму Валерійовичу - капітану, старшому офіцеру відділення сил підтримки військової частини А7047
За 5 років бригада пройшла непростий шлях розвитку і вдосконалення. Уже влітку 2018 року, незважаючи на кадрові складнощі, на базі бригади були проведені масштабні навчання “Північна фортеця”. У них взяли участь більш ніж три тисячі резервістів з усієї області. У подальшому, протягом чотирьох років, бригада ще не раз проводила збори резервістів і залучалася до навчань інших бригад територіальної оборони. Тепер очевидно: це дало змогу підгодовувати особовий склад до майбутнього повномасштабного вторгнення російської федерації.
З самого ранку 24 лютого 2022 року до бригади, її управління і підпорядкованих батальйонів, масово пішли жителі Чернігова та області. Добровольці стали на захист області, а наразі продовжують виконувати бойове завдання на сході та півдні країни.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.