Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 червня, 15:33:03

Ротарі Клуб “Київ-Столиця” передав в пологовий будинок Чернігова дитячий інкубатор

30.03.2023   10:57Агенцiя

Громадська організація «Ротарі Клуб “Київ-Столиця”» від імені громадської спілки «Дистрикт Ротарі Інтернешнл 2232» (Ротарі в Україні) передала сьогодні для пологового будинку Чернігова дитячий інкубатор.

Це обладнання слугуватиме для догляду та надання медичної допомоги новонародженим у складних випадках. Воно дозволяє створювати оптимальні умови для перебування та лікування дітей.

 «Життєздатність немовлят — показник здоров’я нації, стану і якості медичної допомоги. Це наслідок того, що відбувається в суспільстві в соціально-економічному плані. Враховуючи нинішні надскладні умови, маємо підтримувати заклади такого важливого напряму роботи, щоб забезпечити найнеобхіднішим наших маленьких громадян. Дякуємо Ротарі Клубу за те, що ви разом з нами. Адже таке дороговартісне обладнання дозволить нашим найменшим жителям області ставати здоровішими, а батькам — бути більш впевненими в якості надання медичних послуг», — наголосила заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.

Дитячий інкубатор — вкрай важливе обладнання для ефективної роботи пологового будинку. За словами його гендиректора Василя Гусака, заклад більш як 10 років виконує функції перинатального центра, тож всі недоношені дітки в області народжуються тут. На жаль, за повномасштабну війну їхня кількість збільшилася — до 10% від усіх новонароджених. Завдяки дитячій реанімації, малюки вагою від 500 г до кілограма виходжуються майже на 70%.

Переданий інкубатор придбаний за підтримки FODAC (міжнародна організація «Друзі людей з інвалідністю — дорослих та дітей») та румуно-американської команди Dr Radu та Ротарі Клубу Атланти. Його вартість — 9,5 тисячі євро. Втім, медична галузь — не єдина, яку підтримує міжнародна організація. Як зазначив член Ротарі Клубу «Київ-Столиця» Василь Перепадя, також надається допомога у вигляді спецтехніки для пожежників та машин для розмінування.

Нагадаємо, Чернігівський міський пологовий будинок — заклад з надання спеціалізованої акушерсько-гінекологічної допомоги. Є перинатальним центром III рівня, має відповідний договір з НСЗУ як такий, що обслуговує населення усієї Чернігівської області.  

У 2022 році в пологовому будинку виконано понад 2,5 тисячі оперативних втручань, прийнято 1556 пологів. Заклад не зупиняв роботу під час активних бойових дій. За 2,5 місяці поточного року прийнято понад 800 пологів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.