Міжнародний медичний корпус розглядає проєкти відновлення медзакладів області
Наприкінці минулого тижня представники Міжнародного медичного корпусу (ММК) відвідали обласну лікарню, де за кошти організації відремонтовано приміщення фтизіатричного відділення. На цьому ММК зупинятися не збирається: варіанти подальшої співпраці медична координаторка в Україні Мішель Гоннет та координатор в Чернігівській області Ендрю Раян обговорили із заступницею начальника ОВА Жанною Шерстюк і начальником Управління охорони здоров’я ОВА Андрієм Лінником.

Представники ММК наголосили, що наразі у фокусі фінансування — заклади, які функціонували до повномасштабного вторгнення. Тобто, відновлення того, що вже працювало: все, що пошкоджено під час військової агресії або вкрадено, організація готова компенсувати. Якщо мова про створення чогось нового чи закупівлю обладнання, якого не було, — це інша історія.
Така позиція пов’язана з тим, що перші місяці роботи в Україні ММК використовував кошти приватних фондів. Зараз же фінансові ресурси обмежені — лише від урядових організацій США, Канади і Європейського Союзу.
«Ми можемо запропонувати низку проєктів, що не перебувають у роботі. Це проєкти відновлювального характеру або ініціативи посилення спроможності медичної галузі області», — зазначила Жанна Шерстюк.
Серед актуальних для Чернігівщини заступниця начальника ОВА назвала відбудову кардіоцентру під центр реабілітації для всіх категорій населення, в тому числі й для учасників бойових дій. Зважаючи на перспективи відновлення у сусідніх регіонах, приміром, Сумщини, подібний заклад зміг би забезпечувати відповідними послугами декілька північних областей.
Не менш важлива і відбудова Обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, що зазнав руйнувань під час бойових дій. Адже наявних місць — 40 фтизіатричних ліжок — у відділенні обллікарні буде недостатньо через очікувану активізацію роботи у даному напрямі (планується за підтримки ММК відновлення роботи пересувного флюорографа для своєчасного виявлення туберкульозу серед груп ризику у віддалених населених пунктах області). Натомість у приміщенні, що розглядається під відновлення, можна буде облаштувати 80 ліжко-місць. Крім того, воно розташоване на території колишнього обласного протитуберкульозного диспансеру, що відповідає критеріям відбору ММК.
Тема боротьби з туберкульозом, як зауважили координатори ММК, вкрай важлива. У цьому напрямі організація готова співпрацювати й надалі. А ще за активної участі у процесі буде легше обґрунтовувати важливість відповідних довгострокових проєктів в головному офісі.
За словами представників ММК, актуальними залишаються доставлення медичних виробів та препаратів у прикордонні лікарні (є відповідні заявки), тренінги медиків для надання допомоги в умовах війни.
Нагадаємо: Міжнародний медичний корпус — глобальна служба швидкого реагування, яка надає невідкладну медичну допомогу та пов’язані з нею послуги тим, хто постраждав від конфліктів, катастроф і захворювань.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.