На Чернігівщині стартував проєкт з обміну старих ламп розжарювання на нові економні LED-лампи
Сьогодні в Україні розпочав роботу проєкт з обміну ламп розжарювання на сучасні світлодіодні, що дозволить підвищити ефективність споживання електроенергії населенням. Наразі на території Чернігівщини він доступний поки що для жителів обласного центру. Втім, незабаром його географія розшириться на райони та територіальні громади регіону. Загалом області передбачено виділити 390 тис. ламп.
Здійснити обмін ламп громадяни можуть у відділеннях АТ «Укрпошта» за допомогою двох способів: залишити попередню заявку через онлайн-застосунок «Дія» або ж безпосередньо прийти у відділенні «Укрпошти» та пред’явити особисті документи (паспорт та ідентифікаційний код). Кожен повнолітній громадянин України зможе обміняти 5 старих ламп розжарювання на 5 нових LED.
Особливості практичної реалізації проєкту обговорили на сьогоднішній онлайн-нараді заступниці начальника Чернігівської ОВА Жанни Шерстюк із представниками районних військових адміністрацій. До розмови долучилася і директор філії Чернігівська дирекція АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко.
Жанна Шерстюк доручила представникам РВА у найближчий проміжок часу вирішити організаційні питання розширення дії проєкту з обміну ламп на райони та громади. Зокрема, визначити у РВА та громадах відповідальних за комунікацію осіб, підготувати приміщення відділень «Укрпошти» для тимчасового зберігання отриманих від населення ламп.
Слід відзначити, що проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та уряду Франції, які профінансували закупівлю світлодіодних ламп. Заходи зі збирання, перевезення та утилізації отриманих від населення старих ламп в Чернігівській області здійснюватимуться за рахунок коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Відповідальним за реалізацію цих заходів визначено Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА.
Наразі обмін ламп можна здійснити у будь-якому відділенні АТ "Укрпошта" у місті Чернігові. Перелік відділень можна знайти за посиланням: https://offices.ukrposhta.ua/
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
Останні новини Чернігівщини
Інклюзія в дії: ресурсні простори Сновського ліцею 12:45
У закладах освіти області послідовно впроваджуються заходи для розвитку інклюзивного середовища та надання психолого-педагогічної підтримки.
Завдав тілесних ушкоджень сусідові та його брату – судитимуть місцевого жителя 12:44
Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно 43-річного жителя міста Чернігова за фактами заподіяння легких тілесних ушкоджень та спричинення тяжкого тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 121, ч. 2 ст. 125 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.
7 січня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1414 Російська агресія - Day 1414 Russian aggression
Засуджено п’ятьох учасників ОЗГ, які налагодили виготовлення психотропів у власній лабораторії на Чернігівщині 12:46
Засуджено організовану наркогрупу за виготовлення, збут психотропів і легалізацію коштів.