Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 березня, 07:04:45

За матеріалами СБУ повідомлено про підозру військовослужбовцю рф, який знущався над цивільним населенням

19.01.2023   09:32Агенцiя

Слідчі Управління СБУ в Чернігівській області заочно повідомили про підозру військовослужбовцю рф у порушенні законів та звичаїв війни.

Встановлено, що окупант, командир 7 зведеної стрілецької роти, (в/ч 21005) 74-ї окремої мотострілецької бригади рф, знаходячись на території селища Пакуль, брав участь у знущаннях над цивільним населенням та пограбуваннях.
У березні 2022 року загарбники затримали двох чоловіків та утримували їх у підвалі з метою отримання інформації про військовослужбовців ЗСУ, які мешкають у селі, а також тих осіб, які мають зброю. При цьому окупанти завдавали тілесних ушкоджень нашим співвітчизникам, наносивши удари ногами по тулубу.
Дізнавшись про те, що затримані нічого не розповіли, військовослужбовець рф забіг до підвалу і почав стріляти в ув’язнених, завдавши їм вогнепальних поранень. Внаслідок цього один з чоловіків отримав переломи правої і лівої ліктьових кісток, у іншого – численні поранення на обличчі та втрата зубів.

Крім того, слідчими СБУ доведено факт розграбування окупантом та його підлеглими однієї з баз відпочинку в с. Андріївка Чернігівського району. Серед речей, які поцупили представники армії мародерів, різні робочі інструменти, дрібна побутова електротехніка та знаряддя для риболовлі.

Фігуранту провадження заочно повідомлено про підозру ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, тобто у жорстокому поводженні з цивільним населенням на окупованій території за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління СБ України в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.

Останні новини Чернігівщини

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40

Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.

Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17

На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською

На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37

Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.

Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06

Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини