Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:19:25

Судові охоронці Чернігівщини запобігли пронесенню до судів майже 8000 заборонених предметів

13.01.2023   10:41Агенцiя

7971 небезпечний предмет було виявлено у відвідувачів органів системи правосуддя Чернігівської області впродовж ІІ півріччя 2022 року.

Це майже в 13 разів більше ніж у ІІ півріччі 2021-го. Проте жодна із таких речей не потрапила до судів завдяки пильному оку співробітників Служби судової охорони.
Попередження пронесення до судових установ заборонених предметів є одним з найважливіших напрямків роботи судових охоронців, особливо з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну.
-                     Враховуючи воєнний стан і те, що наша область є прикордонною, пильність і увага - вкрай необхідні якості судового охоронця. Під час несення служби, окрім ретельної перевірки документів і речей відвідувачів, звертаємо увагу на нетипову поведінку громадян, сторонні предмети, залишені у приміщеннях судів, на все, що може свідчити про злочинні наміри. Адже мінімізація ризиків терористичних та інших загроз безпеці учасників судових процесів, врегулювання конфліктних ситуацій – це наш обов`язок, -  відмітив начальник територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області полковник Служби Олександр Рибак.
Статистика за 2022 рік показала суттєве збільшення відвідувачів, які мали при собі вогнепальну зброю та набої до неї. Якщо в ІІ півріччі 2021 року було виявлено лише 1 одиницю вогнепальної зброї, то рік по тому – 344. Кількість виявлених набоїв збільшилась у 118 разів. При тому, що в мирний час співробітники Служби у більшості випадків фіксували спроби пронесення колюче-ріжучих предметів.
Так, у переліку предметів, що виявлялися в ході здійснення контрольно-пропускного режиму протягом липня-грудня 2022 року:
-         366 одиниць зброї (вогнепальна, газова, пневматична зброя, пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовою кулею);
-         6643 набоїв;
-         821 колюче-ріжучий предмет (ножі, викрутки, ножиці тощо);
-         124 балончики, споряджених речовинами сльозогінної та дратівливої дії;
-         16 електрошокових пристроїв;
-         1 граната.
Найбільше заборонених речей виявили у Деснянському районному суді м. Чернігів – 2626 одиниць. Далі йдуть Новозаводський районний суд м. Чернігів  і Чернігівський окружний адміністративний суд - 1274 і 946 предметів відповідно.
 

Загалом впродовж ІІ півріччя 2022 року в установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 34607 судових засідань (з початку 2022 року - 51634). Через пости пропуску та охорони пройшло 67546 громадян (з початку 2022 року -106639).
Нагадаємо, відповідно до законодавства судова охорона забезпечує пропуск громадян до приміщень органів та установ системи правосуддя. Співробітники Служби мають право вимагати пред'явлення документа, що посвідчує особу. Також під час організації пропускного режиму вони мають право візуально оглядати речі відвідувачів, у т.ч. використовуючи металодетектор. Згідно правил, прохід до суду із предметами, які можуть становити небезпеку для оточуючих, заборонений. Відвідувачі можуть їх залишити у спеціальних камерах схову в суді.

Довідка:
Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах. Служба підзвітна та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.
Територіальне управління Служби судової охорони у Чернігівській області було створене 11 березня 2020 року. Основними завданнями ТУ ССО у Чернігівській області є: контроль та організація практичних заходів, спрямованих на підтримання громадського порядку в судах, недопущення і припинення проявів неповаги до суду, охорона приміщень судів, органів та установ системи правосуддя, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду.


За додатковою інформацією звертатися
ПрессекретарТУ ССО у Чернігівській області
Наталії Свириденко
Тел.: +380 93 049 37 88
E-mail: nutssv@gmail.com
https://www.facebook.com/ssotuchernigiv

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.