Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 червня, 14:07:39

Апеляційний суд підтримав позицію прокуратури щодо захисту об’єктів культурної спадщини

21.12.2022   11:13Агенцiя

Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури – визнав незаконним та скасував наказ і рішення про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, визнав недійсними договори оренди двох земельних ділянок загальною площею майже 35 га.

Раніше, Господарським судом Чернігівської області задоволено позов прокурора в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Плисківської сільської ради та приватного сільськогосподарського товариства.
Підставою для звернення до суду стало те, що контролюючий орган передав Плисківській сільській раді у комунальну власність земельну ділянку державної власності, на якій розташовані пам’ятки археології місцевого значення поселення «Рудка-2», III-V ст. та курган, ІІ-І тис. до н. е.
У подальшому, сільська рада передала земельну ділянку історико-культурного призначення в оренду приватному товариству.
У ході судового провадження прокурором доведено, що такі дії ГУ Держгеокадастру та сільської ради суперечать вимогам земельного законодавства та Закону «Про охорону культурної спадщини». У результаті беззастережної передачі землі місцевій громаді для цілей товарного сільськогосподарського виробництва виникають реальні ризики пошкодження частини археологічної спадщини України.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

Останні новини Чернігівщини

Суд задовольнив позов прокурора та повернув у власність Чернігівської обласної ради 48 га земель лісу 12:10

Господарським судом Чернігівської області задоволено позов Козелецької окружної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної ради до Остерської міської ради про витребування на користь держави в особі Чернігівської обласної ради земельної ділянки лісового фонду.

"Екологія в дії: пакетам торба!" - долучайтеся до обласного екологічного флешмобу 11:37

3 липня, з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day), на території Чернігівської області відбудеться екологічний флешмоб «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!».

«Досвід має значення» на Чернігівщині: 11 людей віком 50+ вже знайшли роботу 11:20

На Чернігівщині триває реалізація національного проєкту «Досвід має значення», який покликаний допомогти працевлаштувати людей віком 50+, а роботодавцям – отримати досвідчених фахівців.

Підготовка кадрів, розвиток професійної освіти та підтримка зайнятості населення – на засіданні Регіональної ради 10:55

Сьогодні в онлайн-форматі відбулося засідання Регіональної ради з питань зайнятості населення та розвитку навичок.

Під обстрілами, поруч із людьми: як дільничний офіцер Петро Нікітенко несе службу на прикордонні Новгород-Сіверщини 10:14

18 червня – день створення підрозділів дільничних офіцерів поліції. У той час, коли прикордонні населені пункти Новгород-Сіверщини регулярно потерпають від російських обстрілів, дільничні продовжують нести службу поруч із людьми. Один із них — дільничний офіцер Семенівської громади Петро Нікітенко, який уже понад десять років працює на цій території.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини