Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 08:14:38

В області працюють над програмою підтримки захисників і захисниць та родин загиблих воїнів

21.12.2022   10:40Агенцiя

Зміни до Програми соціальної підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки обговорили сьогодні в Чернігівській обласній раді. Участь у заході взяли заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк, перша заступниця голови облради Ніна Лемеш та заступник голови Дмитро Блауш, депутати облради і представники профільних структурних підрозділів ОВА.

Нагадаємо, що згадана Програма, зокрема, передбачає виплату щомісячної допомоги членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України одноразової виплати до певних дат, а також одноразової матеріальної допомоги особам, які опинилися у складній життєвій ситуації, та виплату грошової допомоги на спорудження нагробків на могилах загиблих.

Станом на 1 грудня в області налічується 786 членів сімей загиблих захисників/захисниць та 54 члени сімей загиблих (зниклих безвісти) військовослужбовців в Афганістані. На жаль, через воєнні дії, які продовжуються на території України, родин, які втратили захисників, в області стає все більше. Тому при плануванні бюджету на виконання Програми важко спрогнозувати кількість отримувачів допомоги. Зокрема і через те, що дані про загиблих не є публічними.

Враховуючи все це, а також обмежені можливості обласного бюджету, учасники наради обговорили напрями діяльності та заходи Програми, які можуть бути реалізованими у 2023 році.

    — Триває війна і ми розуміємо, що кількість захисників, які потребують комплексної підтримки, зростає. Багато хто з поранених військовослужбовців прагне якнайшвидше повернутися на фронт і не доліковується стовідсотково. Тож маємо при розробці нової програми захисту (чинна діє останній рік) насамперед зосередитися на наданні комплексної професійної допомоги нашим воїнам, — наголосила Жанна Шерстюк.

Тож при розробці заходів Програми увага буде приділена наданню допомоги з відновлення органів зору (25-30% поранених, які проходили лікування в обласній лікарні саме з травмами голови і, зокрема, очей), із зубопротезування і загалом комплексній, в тому числі й психологічній, реабілітації захисників/захисниць. Відповідні зміни буде враховано при складанні обласного бюджету на 2023 рік.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.