Злочин задля порятунку: що чекає на осіб, до яких було застосовано фізичний примус?
Чи за кожне злочинне діяння варто притягувати до відповідальності? Рішуче "Так" стосується лише тих вчинків, котрі особа здійснює з певним злочинним умислом чи допускає кримінальну протиправну самовпевненість або недбалість.

Окремої кваліфікації, враховуючи особливості мотиву (збереження власного життя й здоров’я), потребують суспільно-небезпечні діяння, які вчиняються під впливом фізичного примусу. Ця необхідність зумовленатим, що на волю суб’єкта злочину здійснюють непереборний тиск сторонні загрозливі чинники:
- позбавлення волі;
- нанесення побоїв;
- катування;
- інші максимально небезпечніфактори.
За таких обставин, правовою основою для визначення вини особи є стаття 40 Кримінального кодексу України, яка дозволяє не застосовувати санкції правових норм, тим самим звільняє від відповідальності.
Відділ комунікації з громадськістю Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.