Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 лютого, 14:22:44

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

25.11.2022   09:27Агенцiя

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».

В зазначеній лабораторії, з метою виявлення порушень кількості та структури хромосом, проводяться цитологічні дослідження – каріотипування, за допомогою яких можна як підтвердити діагноз, так і виявити безсимптомне носійство хромосомних перебудов.

«Результат цитогенетичного дослідження дозволяє не тільки визначити причини безпліддя, спонтанних абортів, репродуктивних втрат, народження дитини з множинними вадами або мікроаномаліями розвитку, а й розробити методи профілактики таких випадків в родині, – говорить генеральний директор пологового будинку Василь Гусак. – Це дослідження допомагає лікарям визначити тактику ведення подружньої пари з безпліддям або невиношуванням вагітності, а також оцінити шанси подружньої пари на народження здорової дитини».

Для проведення дослідження каріотипу (хромосомного набору людини, який не змінюється протягом усього життя) подружньої пари або дитини матеріалом являється венозна кров. Принцип методу полягає в отриманні клітин лімфоцитів периферійної крові на стадії метафази.

Для цього необхідне культивування біологічного матеріалу на поживному середовищі протягом 72 годин, фіксація культивованих клітин на скло. GTG-фарбування базується на попередній обробці препарату трипсином, що створює передумови до вибіркового зв’язування фарбника. Створюється смугастий малюнок, унікальний для кожної хромосоми, який дає змогу цитогенетику ідентифікувати хромосомний набір, встановити нормальне розташування смуг на певній хромосомі, а також виявити структурні перебудови (аналізується за допомогою світлової мікроскопії). Дослідження каріотипу проводять протягом 28 діб.

«Найбільша кількість репродуктивних втрат відбувається на ранніх термінах – в першому триместрі вагітності. Найпоширенішою причиною такої патології (60-70%) є генетичні аномалії плода, саме тому цитогенетичні дослідження абортного матеріалу є надзвичайно актуальними і мають важливе клінічне значення. По-перше, встановлення каріотипу плода допомагає виключити генетичний фактор із переліку імовірних причин невиношування і шукати проблеми в інших напрямках – інфекції, гормональні та імунологічні порушення тощо. По-друге, вносить значний вклад у планування наступної вагітності, в залежності від встановлення типу хромосомної аномалії: чи це патологія, яка виникла de novo, чи спадкова». – повідомляє Василь Гусак.

Принцип методу полягає в дослідженні абортного матеріалу (ворсин хоріону) прямим методом, без культивування. Ворсини хоріона витримуються в гіпотонічному розчині, обробляються фіксатором. Із отриманого матеріалу виготовляються препарати, проводиться забарвлення і аналізується за допомогою світлової мікроскопії.

Показаннями для проведення цитогенетичного дослідження є:

- подружні пари на етапі планування вагітності;

- подружні пари, у яких спостерігається невиношування вагітності (два або більше викидні в анамнезі);

- подружні пари з обтяженим анамнезом (мертвонароджена дитина; дитина з вродженими вадами розвитку чи хромосомною аномалією; виявлення хромосомної патології серед членів родини);

- пацієнти з безпліддям;

- первинна та вторинна аменорея або передчасна менопауза;

- азооспермія, олігоспермія;

- діти з множинними вродженими вадами розвитку;

- діти з затримкою фізичного, психомоторного розвитку;

- діти з затримкою та аномаліями статевого розвитку;

- особи з клінічними проявами хромосомних синдромів.

Проведення цитогенетичного дослідження у Чернігівському пологовому будинку дозволяє пацієнтам, за необхідності, отримати кваліфіковану консультацію фахівців: лікаря-генетика, лікаря акушер-гінеколога та інших вузьких спеціалістів.

Записатись на проведення процедури та отримати довідки можна за тел: (0462) 95-16-75.

 

Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року 14:13

Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору.

В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки 13:12

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина 13:06

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 12:58

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Скасовано звіт про квоту

Скасовано звіт про квоту 12:45

Для роботодавців скасували норми, які встановлювали 5% квоту для працевлаштування окремих категорій громадян та передбачали надання щорічного звіту до служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини