Життєдіяльність Прилуччини під час війни: поточний стан справ та планування
Готовність до холодів, стан укриттів у закладах освіти й соціального захисту та нагальні питання життєдіяльності громад Прилуцького району у час війни — фокус уваги під час робочого візиту начальника ОВА В’ячеслава Чауса.
В усіх відвіданих закладах — централізоване опалення, окрім другого корпусу гімназії № 1, будівництво якого закінчилося у 2020 році.
Забезпечений кожен із закладів і укриттями, придатними до використання. У гімназії воно облаштоване найкраще (до слова, тут навчається понад 900 учнів). У задовільному стані й інші два, зокрема в навчально-реабілітаційному центрі є спальні та ігрові кімнати, стаціонарні санвузли.
Щоб забезпечити освітній процес на належному рівні, В’ячеслав Чаус передав навчально-реабілітаційному центру 10 ноутбуків, а будинку дитини «Надія» — автомобіль, який придбали спільно з волонтерами. Транспорт обладнаний для перевезення дітей на візках.
«Приємно вражений станом укриттів у навчальних на соціальних закладах. Звісно, працювати ще є над чим. Зокрема не завадили б потужніші генератори та відповідний запас пального для них. Над цим і працюватимемо», — зауважив В’ячеслав Чаус.
Цього ж дня передали 10 велосипедів Малодівицькій громаді. Цей екотранспорт ОВА отримала завдяки співпраці з міжнародними організаціями.
Принагідно начальник ОВА відвідав кілька підприємств району, зокрема ті, що впроваджують сучасні технології безвідходного виробництва.
Діалог область-район-громади – найдієвіший метод швидкого виявлення та розв'язання проблеми. Відтак, саме в такому форматі сьогодні спілкувалися і на Прилуччині.
З головного:
- система оповіщення: спільно шукаємо джерела встановлення сучасної та відпрацьовуємо алгоритм дій оповіщення населення у випадку відсутності будь-яких засобів зв’язку;
- підготовка укриттів, зокрема в лікарні: у медзакладах це має бути обладнане всім необхідним приміщення, де можна робити оперативні втручання та надавати будь-які послуги;
- резерв: запас продуктів тривалого харчування, пального, мобільних пунктів обігріву. Бо війна;
- опалювальний сезон: має бути не лише генератор, а й запас пального та людина, яка може запустити резервне енергопостачання;
- економіка: з району релокувалося потужне підприємство, що вдарило по надходженнях до бюджету. Однак, відсоток суб’єктів господарювання, які постраждали від військової агресії, невеликий. Начальник ОВА закликав підприємців та керівництво громад і району використовувати всі можливості, які пропонують державні та міжнародні програми підтримки.
"Дякую за ефективну взаємодію. Усі робимо одну справу", — резюмував В'ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.